połączenie komórka - serwer; Asterisk, ISDN, VoIP, UMTS, Dig

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
johnyjj2
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2009, 21:49

połączenie komórka - serwer; Asterisk, ISDN, VoIP, UMTS, Dig

#1

#1 Post autor: johnyjj2 »

Witam!

Mam do napisania pewną aplikację. Otóż chciałbym, żeby:
1. użytkownik dzwonił pod specjalny numer (raczej lepsze rozwiązanie) lub łączył się z internetem przez specjalną aplikację z telefonu komórkowego
2. serwer odbierał to połączenie (i stąd muszę się dowiedzieć, jaki dodatkowy sprzęt muszę zakupić do serwera i jakie usługi wykupić)
3. serwer rozpoznawał mowę (jeśli chodzi o warstwę aplikacji to zamierzam użyć Asterisk + ScribbleJ + Sphinx4) odebraną od użytkownika z komórki, jak również odpowiadał krótkimi mp3-kami w zależności od tego, w którym miejscu algorytmu by się znajdował
4. serwer zapisywał krótki plik tekstowy na dysku

Z tego, co mi wiadomo, to połączenia Asteriksem można odbierać na trzy sposoby: przez Internet (za pośrednictwem operatora VoIPowego), przez linię analogową lub trakt cyfrowy (ISDN PRI). Urządzenia dobrze współpracujące z Asteriksem to karty Digium. Pierwsza opcja ma ten minus, że musiał bym zainwestować w hotspota, który by odbierał z komórki połączenie i przekazywał na serwer. A to jest opcja raczej kiepska w środowisku, gdzie potrzebny zasięg to 2-3 km i mogą być zakłócenia (choć nie muszą). (Dlatego też pomyślałem o GSM/GPRS/EDGE/UMTS, ale nie bardzo wiem "z czym to się je"). Natomiast opcje druga i trzecia to, jeśli dobrze rozumiem, opcja, której zastosować nie mogę, bo chcę na serwer zadzwonić z telefonu komórkowego, a nie tworzyć przewodową sieć telefoniczną PSTN/ISDN wewnątrz budynku. Czy możecie mi coś doradzić?

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam :-)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: połączenie komórka - serwer; Asterisk, ISDN, VoIP, UMTS,

#2

#2 Post autor: Kyniu »

johnyjj2 pisze: Mam do napisania pewną aplikację. Otóż chciałbym, żeby:
Jak wiesz jest to forum o Cisco no ale może nas nikt nie zruga - co najwyżej moderatorzy przeniosą wątek do działu "Non Cisco".

Mam nadzieje że wiesz że porywasz się z motyką na słońce bo systemy IVR z mechanizmami text-to-speech i speech-to-text piszą duże firmy za duże pieniądze - w Polsce takimi zabawkami zajmuje się np. kielecki Altar.

Ale masz też wędkę. W dużym skrócie to zainteresuj się kartami produkowanymi przez Intel Dialogic. O ile mnie pamięć nie zawodzi ich dystrybutorem jest Wind Telecom.

Kyniu

ODPOWIEDZ