kotroler Wifi

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
aaron
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 28 wrz 2007, 10:31

kotroler Wifi

#1

#1 Post autor: aaron »

WItam
Mam 10 lokalizajci wszystkie spiete z centralą VPN'em.
W kazdej lokalizacji bedzie uruchamianych kilka,kilkanascie AP. Szukam rozwiazania do zarządzania tymi AP z centrali, jakis Kontroler WIFI. Tylko zalezy mi na takim roziwazaniu , ze jak mi łącze VPN z lokazlizacji zdalnej do centrali padnie i AP straca komunikacje z kontrolerem to siec WIFI w loalizacjach bedzie nadal dzialac.
Cisco ma cos takiego jak H-REAP, ktore mi to obsluzy, ale szukam jakies tanszej alternatywy dla cisco.
Wiem ze jest to forum ciesco ,ale moze bedziecie mogli polecic jakis kontroler WIFI tanszy, ktory moglby mi to obsluzyc?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Kierowanie sie wylacznie cena nie jest dobrym podejsciem w planowaniu sieci, no ale to oczywiscie decyzja samego projektanta (w domysle jego managera, etc).

Jest kilku producentow, ktorzy maja scentralizowany model obslugi APs, ale jest sporo roznic w poszczegolnych funkcjonalnosciach. Dlatego zdefiniuj co jest dla Ciebie najwazniejsze, jako funkcjonalnosci Wlan, takie powiedzmy Top5.

Inna rzecz, ze rozproszone srodowiska i wymaganie odnosnie posiadania Wlan wcale nie oznacza, ze musi/powinno to byc wpelni zcentralizowane rozwiazanie. Jest wiele czynnikow definiujacych jaki model jest najlepszy. W racji duzej ilosci potencjalnych opcji, polecalbym jednak kontakt z przedstawicielem producenta X, czy Y w celu przygotowania rozwiazania.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

House
wannabe
wannabe
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2009, 15:13

#3

#3 Post autor: House »

Poszukaj informacji na temat Aruba Networks i Meru Networks.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

House pisze:Poszukaj informacji na temat Aruba Networks i Meru Networks.
Tylko cena może go jeszcze bardziej rozczarować. Jak się okaże że np. w ARUBIE co rusz na jakąś funkcję musi kupić licencję.

Kyniu

ODPOWIEDZ