AP 1131G-E-K9 + Catalyst 2960G - zawoeszanie systemu??

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
mirronn
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 17 cze 2010, 15:04

AP 1131G-E-K9 + Catalyst 2960G - zawoeszanie systemu??

#1

#1 Post autor: mirronn »

Witam. Mam olbrzymi problem. Mam w pracy skonfigurowanego AP i switch. Na jednym i na drugim ma ustawiony vlan12 firmowy i vlan19 dla gości. Jak na jednym komputerze uruchomię sobie dwie sieci (lan i wifi ) po max 2 minutach następuje zawierzenie komputera. Staje myszka i muszę go zrestartować, wtedy prawie zawsze zwisa podczas lądowania ustawień sieciowych, zanim wybiorę użytkownika do zalogowania do windows, lub uda mi się zalogować ale po około 2 minutach zwiecha. Na LAN i wifi loguje się do vlan12..
O co chodzi ?? Czy nie mogę logować się do tego samego vlana z dwóch interfejsów jednocześnie???

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

A jak to sie ma do Routingu na Cisco?
Przenosze do Non-Cisco :!:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#3

#3 Post autor: Seba »

A w jakim celu chcesz uzywac obu interfejsow rownoczesnie? Uruchamiasz jakis routing na tym PC?
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

mirronn
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 17 cze 2010, 15:04

#4

#4 Post autor: mirronn »

Seba pisze:A w jakim celu chcesz uzywac obu interfejsow rownoczesnie? Uruchamiasz jakis routing na tym PC?
Na hali kierownik chodzi z korzysta z bezprzewodówki z postępem do firmowych danych, ale u siebie w biurze korzysta z kabla bo szybciej kopiuje różne rzeczy na serwer. Jak przyjdzie i podłączy kabel do kompa to po chwili ma zwieche. U mnie to samo zainstalowałem sobie kartę bezprzewodową na stacjonarnym kompie i jak włączą się 2 sieci z tym samy vlanem to zwiecha????

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#5

#5 Post autor: drake »

mirronn pisze:U mnie to samo zainstalowałem sobie kartę bezprzewodową na stacjonarnym kompie i jak włączą się 2 sieci z tym samy vlanem to zwiecha????
sprawdz czy macie tam zainstalowanego firewalla na PC-tach i czy to on nie bruzdzi. Wiele kombajnow tak ma, ze jak sie wlaczy drugie polaczenie sieciowe to sie wysypuja/wieszaja windowsa....

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

mirronn
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 17 cze 2010, 15:04

#6

#6 Post autor: mirronn »

drake pisze:
mirronn pisze:U mnie to samo zainstalowałem sobie kartę bezprzewodową na stacjonarnym kompie i jak włączą się 2 sieci z tym samy vlanem to zwiecha????
sprawdz czy macie tam zainstalowanego firewalla na PC-tach i czy to on nie bruzdzi. Wiele kombajnow tak ma, ze jak sie wlaczy drugie polaczenie sieciowe to sie wysypuja/wieszaja windowsa....

Pozdruffka!
Wyłączyłem KAV i dalej się zwiesza. Co dziwne na Viscie chodzi bez problemu, zwieszają się tylko XP :(

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

To moze na jakies forum Micro$oft z zapytaniem? Oczywiscie jest szansa, ze ktos da Ci odpowiedz tutaj, ale na dedykowanym forum MS jest tego wieksze prawdopodobienstwo :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ