Mostek sieciowy w Windows 7

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
olekkurczyk
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:23
Lokalizacja: Kłodzko, PL

Mostek sieciowy w Windows 7

#1

#1 Post autor: olekkurczyk »

Witam,
Mam w notebooku 2 karty sieciowe, jedną 802.11, a drugą eth. Do AP z którym połączona jest karta 802.11 podłączony jest modem EuroDOCSIS od mojego ISP. Do karty eth podłączony jest Macintosh, na którego chciałbym udostępnić neta. Z racji tego że mam 5 publicznych adresów IP, chciałbym udostępnić jeden mojemu Macowi. Postanowiłem utworzyć mostek sieciowy na notebooku (802.11+eth). Na Windowsie mam połączenie, jednak na Macu nie. Co jest dziwne Mac dostaje publiczny adres IP z serwera DHCP mojego ISP, ale nie z nikim się komunikować (nie dostaje odpowiedzi na pingi). W tablicy adresów MAC na moim modemie kablowym są 2 wpisy, pierwszy to adres mojej sieciówki (przypuszczam że z poprzedniej konfiguracji, przed utworzeniem mostka), a drugi to adres innego komputera podłączonego do AP. W tablicy nie ma ani adresu MAC mostka (po utworzeniu mostka łączę się przez inne IP i inny adres MAC - adresy połączenia mostkowego) ani adresu Maca. Co mam zrobić? Nie mam już pomysłu. Gdy ustawie udostępnianie połączenia w opcjach karty 802.11 zamiast połączenia mostkowego, wszystko działa OK, ale Mac jest za NATem, a tego chciałbym uniknąć.

PS Publiczne IP od mojego ISP przydzielane są bezpośrednio do hostów podłączonych do modemu, a nie w formie podsieci "wroutowane" w jeden adres przydzielany przez modem.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Nie jestem pewien jak dziala "mostek sieciowy" w Win7, ale sprawdzilbym ustawienia firewall, ktory od dawna w produktach Microsoft jest domyslnie wlaczony.
Jak to nie pomoze, to moze jeszcze ktos sie tutaj z wiedza M$ znajdzie, ale sugerowalbym wrzucic zapytanie na jakies forum microsoftowe...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

olekkurczyk
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:23
Lokalizacja: Kłodzko, PL

#3

#3 Post autor: olekkurczyk »

Chyba już wiem jak działa ten mostek. Jak przez chwile nic nie robię na PC to na Macu zaczynają dochodzić pingi, ale wtedy na PC pingi już nie działają. Dopiero jak na Macu wyłączę terminal i przez chwile nie będę korzystał z neta to na PC pingi zaczynają dochodzić. Nie ma co dziwnie działa ten mostek. Chyba nie o to mi chodziło. Jest jakiś program który utworzył by mi mostek działający podobnie do tego z VirtualBoxa?

ODPOWIEDZ