ORANGE APN + PDA + Poczta

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
enceladus
inner circle
inner circle
Posty: 506
Rejestracja: 27 paź 2003, 14:32
Lokalizacja: Poznan

ORANGE APN + PDA + Poczta

#1

#1 Post autor: enceladus »

Mam nadzieje ze za ten post zjebki nie dostanę :) może i offtop ale w sieci o której piszę jest Cisco ;)

Mamy dziwny problem z APNem w Idei, może ktos z Was może cos powiedzieć na ten temat.
SYtuacja jest taka:
Użytkownik mobilny ma za zadanie połączyć się do serwera pocztowego. Są 3 scenariusze:
1. Użytkownik łączy się z PDA przez GPRS dedykowanym APN-em - zaczyła wysyłać pocztę, nawiązuje połączenie, pakiety dochodzą do serwera, ale nie jest w stanie skutecznie wysłać maila
2. Użytkownik łączy się z PDA przez GPRS przez publiczny dostęp do Internetu - wysyłanie działa
3. Uzytkownik łączy się z notebooka przez GRPS dedykowanym APN-em - wysyłanie działa

Najgorsze jest to, że na PDA ciężko o diagnostykę - jak do tej pory wkluczyłem problem "klasy" MTU - przechodzą pakiety o rozmiarze 1500.
Testowałem też z dwoma serwerami poczty - pakiety do serwera dochodzą bez problemu. Problem występuje tylko przy większych mailach - rozmiar okolo 10k.

Testowaliśmy różne komórki za każdym razem jest tak samo.
Ciekawostka jest taka, że wcześniej (przed 31.01.2006) wszystko działało prawidłowo. W sieciach o których coś wiemy nic się nie zmieniło - pytanie czy może Idea/Orange coś robiła większego u siebie ?
<: Enceladus :>

ODPOWIEDZ