Ubiquiti unifi AP

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
llooll19
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 11 cze 2008, 14:21

Ubiquiti unifi AP

#1

#1 Post autor: llooll19 »

Witam,
Mam szybkie pytanko związane z projektem który dostałem do realizacji za jakis czas.

Klient zażyczył sobie 4 AP ubiquity unify AP w jednym openspace o powierzchni około 100m^2 - sala konferencyjna...

Czy to nie głupota ? To się będzie chyba zagłuszać doszczętnie ?

Chętnie posłucham waszych opinii...

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Nie znam sie na Ubiquity, i ich mechanizmach pracy w środowiskach takich jak sale konferencyjne, ale 4AP przy tej powierzchni rzeczywiscie wydaje się duzo. O jakim zageszczeniu klientow mowimy? Przy pomieszczeniu 10x10m za duzo nie wejdzie...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

llooll19
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 11 cze 2008, 14:21

#3

#3 Post autor: llooll19 »

Z tymi 100metrami to przesadziłem... ale na bank więcej niż 200 nie ma.... Jeden duży stół będzie i to wszystko. Myślę że jak wcisną tam z 30 osób z miejscem na położenie laptopa to będzie wszystko.

To chyba właśnie jakiś absurd...?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

llooll19 pisze:Z tymi 100metrami to przesadziłem... ale na bank więcej niż 200 nie ma.... Jeden duży stół będzie i to wszystko. Myślę że jak wcisną tam z 30 osób z miejscem na położenie laptopa to będzie wszystko.
Jakie są wymagania ruchowe? Tylko web/mail, czy też jakieś zaawansowane usługi multimedialne, np. konferencje lub streaming Video HD, VoIP, etc.
Teoretycznie, to i z jednym AP mogłoby zadziałać, chociaż aż tak daleko to bym jednak nie szedł; wszystko zależy od powyższych wymagań, kształtu pomieszczenia, potencjalnych przeszkód (np. słupy nośne, szklane/inne przegrody), etc.
llooll19 pisze:To chyba właśnie jakiś absurd...?
Pamiętaj, że klient ma zawsze rację :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

llooll19
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 11 cze 2008, 14:21

#5

#5 Post autor: llooll19 »

Z tego co mi wiadomo to nie będzie tam żadnych tele/video konferencji w 30 osób (bo to chyba jakiś absurd by był...) Do tego jest dedykowany sprzęt polikoma na sieci przewodowej.

Sala to prostokąt bez słupów i przeszkód wysoka na jakieś 4m. Do tego jakieś dwa malutkie pomieszczenia po jej bokach za szkłem.

Mnie na chwile obecną najbardziej interesuje czy chcąć klientowi dogodzić moge w jakiś magiczny sposób na tej powierzchni skonfigurować i uruchomić 4AP tak żeby się nie zagłuszały/zaszumiały ?

konny
wannabe
wannabe
Posty: 166
Rejestracja: 15 lip 2012, 13:45

#6

#6 Post autor: konny »

Spokojnie mozesz obnizac Tx Power. A jak masz mape lokacji to nawet Ci wyswietli coverage sali w GUI. To jest oczywiste, ze czterech nie potrzebujesz, ale mozna sporbowac upchnac te cztery, jak klient chce ;-)

Tutaj masz guide

ODPOWIEDZ