HP MSR93x WAN - konfiguracja ADSL

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
mtkk
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2014, 15:18

HP MSR93x WAN - konfiguracja ADSL

#1

#1 Post autor: mtkk »

Witajcie
Chciałbym Was prosić o pomoc.
Mam router HP MSR93x wersję z WIFI + ADSL
Gdy podłączę do niego sygnał poprzez port WAN - ethernetowy - wszystko działa bez problemu.

Gdy jednak próbuję go podłączyć do Neostrady albo Netii to nie daje rady.
Próbowałem przez web i przez CLI ale nie mam doświadczenia z ADSL prawie żadnego i nie wiem czy o czymś nie zapomniałem.
Po wprowadzeniu danych w informacjach o iinterfejsie ATM pojawia się prędkość up i down, stan interfejsu i świeci się dioda internet. Czyli jest połączenie.
Jednak nie mogę puścić pinga do żadnego serwera (z poziomu HP'ka)

Nie wiem też czy tak ma być ale gdy wejdę w porty WAN to widzę dwa interfejsy w tabeli, ATM oraz Gigabit. Gdy podłączyłem WAN po ethernecie to były tam podane szczegóły interfejsu. Natomiast po podłączeniu WAN przez ADSL to w tabeli przy inerfejsie ATM nie ma podanych szczegółów chociaż w tabeli routingu pojawiają się wpisy z przydzielonym na tym interfejsie adresem IP.
Brakuje tylko wpisu z trasą ddomyślną. Z kolei konsultant NEO potwierdził ze na tym adresie który mam w tablicy routingu to on widzi mój router i otwiera mu się web interfejs.

Druga kwestia to w sekcji DEVICE INFO nie widzę interfejsu WAN ATM natomiast widzę interfejs Cellular chociaż ta wersja routera nie ma modemu 3G. Rozumiem że soft może być zunifikowany ale nie ma tam nic o ATM?

Miał ktoś z Was doświadczenia z tymi HPkami albo inne podobne z ADSL?
Odsyłać go na gwarancje?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ