Nie miał chłop co robić, kupił sobie switcha HP...

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
strokuś
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 03 lip 2006, 23:46

#16

#16 Post autor: strokuś »

Kyniu pisze:Pytanie tylko o ich przyszłość bo plany podziału HP oraz fakt, że HP szuka kupca na, jak to ujęto "Majority Stake of H3C Unit", nie wróżą dobrze.
są przygotowani na każdą możliwość:

<5820> brand hp
<5820> reboot
<5820> display version
HP Comware Platform Software
Comware Software, Version 5.20.105, Release 1808P23
Copyright (c) 2010-2014 Hewlett-Packard Development Company, L.P.
HP A5800-24G Switch uptime is 0 week, 0 day, 0 hour, 2 minutes

lub

<5820> brand h3c
<5820> reboot
<5820> display version
H3C Comware Platform Software
Comware Software, Version 5.20, Release 1808P23
Copyright (c) 2004-2014 Hangzhou H3C Tech. Co., Ltd. All rights reserved.
H3C S5800-32C uptime is 0 week, 0 day, 0 hour, 2 minutes

;-)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#17

#17 Post autor: Kyniu »

strokuś pisze:są przygotowani na każdą możliwość
ROTFL. Aż monitor oplułem.

mscieslicki
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:13

#18

#18 Post autor: mscieslicki »

Kyniu pisze:Ograniczoną dożywotnią - proponuję poczytać co to znaczy. I nie jest prawdą, że nie może przebić tego żadna inna firma - poczytaj zasady gwarancji przełączników niemodularnych (2960, 3750, ...) Cisco.
Kyniu - no właśnie warto poczytać :) bo np. w gwarancji piszemy wprost "as long as own the product"

2. Nie mamy specjalnych "featurów" ktore blokują "obce" urządzenia w sieci, jedyne znane mi przypadki blokad to STP i jego błędna konfiguracja:)
3. ProCurve czy Comware? - ano to co potrzebuje klient - procurve zaprojektowany pierwotnie pod Asici Provision miał za zadanie skoncentrować się na szybkości przełączania i niezawodności konstrukcji (switch on a chip, gwarancja itp) a funkcjonalności OS'a były ograniczone do większości zadań wymaganych w sieciach przedsiębiorstw a nie ISP. Comware wyszedł za to z rozwiązań dedykowanych do ISP i migrował w kierunku sieci kampusowych. Dzisiaj można powiedzieć, te rozwiązania dla typowego "Kowalskiego" są mocno zbliżone i o preferencji wyboru rozwiązania decyduje raczej preferencja CLI. Sam jestem zdziwiony jak wiele osób uważa CLI Provision za lepsze niz Comware..Ci wychowani na Cisco uważają odwrotnie. Docelowo HP uważa, że każde urzadzenie sieciowe będzie w przyszłości sterowane programowo i dlatego każde nowe "enterprisowe" urządzenie wspiera OpenFlow 1.3. Dodatkowo też aby zapewnić dobrą "zarządzalność" środowisk mieszanych mocno sugerowane jest oprogramowanie do zarządzania IMC.
4. Ew. sprzedaż H3C i plotki np. Bloomberga - nie usłyszałem, żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat, za to dzisiaj usłyszałem, że HP kupuje Arubę

http://www8.hp.com/us/en/hp-news/press- ... PSrrfmG98E

Dla mnie strategia inwestycji w rozwiązania sieciowe HP jest jasna.

Co do komendy "brand" - tak się składa, że H3C to marka handlowa HP (tak w Chinach H3C jest lepiej kojarzone niż HP) i dostępna tylko na rynku chińskim. To sprytne rozwiązanie z tą komendą bo branding produktu niezależnie od miejsca dostawy jest praktycznie bezkosztowy co przekłada się finalnie na niższsze koszty a to na niższą cenę dla klienta końcowego.

5. Osobiście uważam, że jest wiele dobrych rozwiązań sieciowych na rynku - HP jest jednym z nich, a koledze który kupił sobie switcha HP życzę efektywnego jego użytkowania i zapraszam do certyfikacji - po "HaPowemu" nazywa się to MASE inżynier i uzyskanie tego tytułu wiąże się z dość ciekawymi benefitami w tym z uczestnictwem w klubie inżyniera :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#19

#19 Post autor: Kyniu »

mscieslicki pisze:(...)
Wszelki duch ;) Lata świetlne jak Cię tu Marcinie nie widziałem.

Normalny
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 03 sie 2013, 10:37

#20

#20 Post autor: Normalny »

Póki co mam słabe zdanie o HP przez produkty Comware.
I nie chodzi konkretnie o produkt, ale o podejście firmy.
Na papierze wszystko wygląda pięknie, ale w pewnym momencie pojawia się zgrzyt. Spoko zdarza się. Inny vendor w takiej sytuacji wypuszcza mi hotfixa na moje środowisko i jesteśmy zadowoleni.
HP próbuje zwalić winę na wszystko, poza samym sobą. Niedługo kolejne linie wsparcia będą mi próbowały udowodnić że to z powodu plam na słońcu, ale broń boże nie wynik niedoskonałości produktu HP. Co ciekawe coś co by rozwiązało problem, było w wersji 3 comware (tak wiem, wtedy jeszcze nie było to własnością HP i system został przebudowany w pewnym stopniu) ale z jakiegoś powodu wsiąkło w 5 i 7.
Przez takie zachowanie HP zamyka sobie drogę do wielu fajnych wdrożeń, w tym dość reprezentatywnych w których mogą wykopać innych, większych vendorów z całej sieci.

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#21

#21 Post autor: bigboss »

Normalny pisze: HP próbuje zwalić winę na wszystko, poza samym sobą. Niedługo kolejne linie wsparcia będą mi próbowały udowodnić że to z powodu plam na słońcu
Ja bym nie żartował z plam na Słońcu:

X2-FLARE AND RADIO BLACKOUT: Sunspot AR2297 has just unleashed a strong Earth-directed solar flare (March 11 @ 16:22 UT). Extreme UV radiation from the blast, which measured X2 on the Richter Scale of Flares, is causing HF radio fade-outs and other propagation effects on the dayside of Earth
WHY DO SOLAR FLARES EXPLODE?: On March 12th, NASA will launch a fleet of spacecraft to investigate the mystery of magnetic reconnection: On the sun, magnetic field lines cross, cancel, reconnect and—Bang! A solar flare explodes. How does the simple act of crisscrossing magnetic fields trigger such a ferocious blast? The Magnetospheric Multiscale Mission aims to find out. Get the full story from Science@NASA.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

mscieslicki
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:13

#22

#22 Post autor: mscieslicki »

Normalny pisze:Póki co mam słabe zdanie o HP przez produkty Comware.

HP próbuje zwalić winę na wszystko, poza samym sobą. Niedługo kolejne linie wsparcia będą mi próbowały udowodnić że to z powodu plam na słońcu, ale broń boże nie wynik niedoskonałości produktu HP. Co ciekawe coś co by rozwiązało problem, było w wersji 3 comware (tak wiem, wtedy jeszcze nie było to własnością HP i system został przebudowany w pewnym stopniu) ale z jakiegoś powodu wsiąkło w 5 i 7.
Hej - podeślij trochę więcej szczegółów postaram się pomóc.

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#23

#23 Post autor: art »

Hmm mam pewien problem z tym switchem, co jakiś czas blokuje mi porty :/ w logach widzę takie coś:

Kod: Zaznacz cały

I 10/06/15 06:37:55 00077 ports: port 33 is now off-line
I 10/06/15 06:37:58 00435 ports: port 33 is Blocked by STP
Z drugiej strony portu podłączony jest przełącznik przemysłowy. Dotychczas przełączniki te podłączone były do ciskaczy i nie było problemów z blokowaniem owych portów, niestety po wymianie na HP zaczęły się problemy. Na portach przełącznika HP, nie mam ustawionych żadnych dodatkowych blokad typu, BPDU guard, filtering itp.

Ktoś ma pomysł jak wyeliminować ową niedogodność ?
Ups I switched again =)

santo
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2008, 11:43

#24

#24 Post autor: santo »

W sieci pewnie jest jakaś pętla skoro stp blokuje port.

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#25

#25 Post autor: art »

też tak myślałem, tyle tylko że jeden koniec kabla był podłączony do HP, a drugi do owego przełącznika przemysłowego
Ups I switched again =)

santo
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2008, 11:43

#26

#26 Post autor: santo »

Sprawdź czy inny kabel nie łączy tych przełączników( oczywiście w tym samym vlanie jeśli masz), albo czy nie łączą się jeszcze jakimś innym przełącznikiem, albo ktoś wpiął Ci jakiegoś w sieć.

b4n3
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 25 cze 2010, 09:58

#27

#27 Post autor: b4n3 »

Mi HP blokowało porty jak ruch IP był z większym MTU niż 1500
Może warto pójść tym tropem?

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#28

#28 Post autor: art »

Fizycznie nie ma pętli, bo stałem nad obydwoma przełącznikami...
Topologia była taka:

HP ------ przełącznik przemysłowy

Z tym ruchem IP, hmm, na razie do owego przełącznika przemysłowego nie ma wpiętego nic więcej, żadnych maszyn czy też kontrolerów. Podpinam się do przełącznika HP, switch działa przez ok 2-4 min po czym następuje wyłączenie portu.
Ups I switched again =)

santo
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2008, 11:43

#29

#29 Post autor: santo »

A spróbuj podłączyć do tego portu 33 coś innego i sprawdź, np. laptopa. A może masz tam trunka założonego?

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#30

#30 Post autor: art »

Nie, nie ma tam trunka, wszystkie porty na tym HP są typu "access", czy tam "untagged". Port 33 to tylko przykład, jak się podepnę pod inny port dzieje się to samo. No nic, poczytam jak działa STP na HP.
Ups I switched again =)

ODPOWIEDZ