Watchguard

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Watchguard

#1

#1 Post autor: double.decode »

Rozważam przetestowanie sprzętu WG, nigdy nie miałem z nimi do czynienia ale słyszałem pozytywne opinie. To co mnie dziwi/niepokoi to parametry wydajnościowe dla NGFW/UTM deklarowane przez producenta. WG pisze o wydajności rzędu kilkudziesięciu Gbps (NGFW) i około 10Gbps dla IPS i podobnie dla AV dla średnich pudełek. Generalnie, papierowo wydajność wyższa lub co najmniej równa ASA 5585-X z SSP40/60.
Czy zatem WG jest miarodajny w swoich ocenach wydajności (+/-50% tolerancji), czy to kompletne bajki i produkcyjnie mogę liczyć na rząd wielkości mniej?
Jeśli ktoś ma jakieś refleksje/opinie w temacie WG to bardzo proszę, przydadzą się w niedalekiej perspektywie.

oldfox
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2014, 08:05

#2

#2 Post autor: oldfox »

Witam
Używamy WG od blisko 10 lat. Niestety nie moge wypowiedziec sie na temat wydajności ponieważ na styku z internetem nie posiadamy takich łacz (jedynie 2x200mbit obciązoane max 30%). Co do samej platformy wiele sie zmieniło odnosnie zarzadzania jak i stablinosci, wczesne wersje 8.x były koszmarem, od wersji 10.X wszytko działa dużo lepiej, szczególnie tunele VPN.

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#3

#3 Post autor: vrankom »

ja uzywam kilka WG u siebie
zgodze sie w 100% z oldfoxem stary soft porazka, nowy lepiej ale szalu nie ma
u mnie 2x 100/100 dla WG 515 jakies 5% obciazenia ale tylko VPN, niebawem wlacze pelna funkcjonalnosc i zobaczymy ile wyciagnie

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#4

#4 Post autor: wookasch »

Uyzwalismy u klienta kilka lat temu WG do zapinania tuneli IPSec miedzy oddzialami a centrala + dostep Mobile VPN dla pracownikow.

Bylo to ok. 30 sztuk x55e w oddzialach i w centrali para HA x750e.
Zarzadzanie bylo OK, z wydajnoscia nie mielismy problemu.
Jednak problemy ze stabilnoscia i bardzo slabe doswiadczenie z supportem producenta spowodowaly migracje wszystkiego na Cisco (pierwotnie ASA 5505 w oddzalach 5510X w centrali, aktualnie 5506 i 5525X).

Problemy sie skonczyly, mimo wzrostu na 120 oddzialow oraz znaczaco wiekszej ilosci pracownikow mobilnych na Anyconnect.
Dodac musze, ze z punktu widzenia klienta jednym z glownych czynnikow decydujacych o wymianie wszystkiego byla bogata dostepna dokumentacja Cisco i wielka spolecznosc inzynierow z doswiadczeniem, czego nie mozna powiedziec o WG.

wedrzynalf
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 22 kwie 2008, 14:28

Re: Watchguard

#5

#5 Post autor: wedrzynalf »

Witam
Ja mam u siebie XTM 850 i jestem zadowolony. Co do suportu to poprawiło się. Dodam też, że w Polsce od stycznia jest nowy dystrybutor i przedstawiciel Watchguarda na Polskę z którym można wyjaśnić wszystkie kwestie.
co prawda to prawda, że rynek Polski był przez nich zaniedbany, ale zmienia się to mam nadzieję na lepsze.
Ludzie z którymi rozmawiałem i używają go od ponad 5 lat sami przyznają, że kiedyś to była tragedia, ale widać cały czas postęp i poprawę. Urządzenie ma fajne funkcje i rozsądną cenę. Dodam, że kupując urządzenie w gratisie dostajesz WSM - system do zarządzania konfiguracjami, wesjonowanie .... i dimension - system logów. Za to należy ich pochwalić.
Testy nic nie kosztują, więc zawsze można sprawdzić go u siebie.

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Re: Watchguard

#6

#6 Post autor: double.decode »

Bardzo dziękuję za opinie, w przyszłym tygodniu powinienem mieć skrzynkę do testów.
A czy ktoś ma/miał do czynienia z ochroną poczty realizowaną przez WG?

ncx
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2016, 15:32

Re: Watchguard

#7

#7 Post autor: ncx »

Cześć,

i jak testowanie WG ?

ODPOWIEDZ