Mydelniczki Tp-Linka - WDS + AP problem

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
knx90
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2011, 14:54

Mydelniczki Tp-Linka - WDS + AP problem

#1

#1 Post autor: knx90 »

Witam!

konfig sieci

LAN IP R1# 10.0.0.1 /24 (DHCP włączone) podłączone do modemu Cisco dostarczonego od ISP
DHCP - 10.0.0.10-10.0.0.254
Rezerwacja na MAC Addr:
10.0.0.2 - R2 (wyłączone DHCP)
10.0.0.3 - AP (wyłączone DHCP)


Nie sądziłem, że sprawa będzie w ogóle problematyczna. Ale już przechodzę do sedna sprawy. Są trzy urządzenia - (1) router TL-WR842N, (2) router 1043nd, i (3) AP TL-WA801ND. Ma to wszystko służyć do sieci domowej. R1 jest w piwnicy i rozdaje dhcp. Ma włączonego WDS z poleceniem połączenia się do R2 który jest ok. 20 m zza ścianą. R2 widzi R1 przez WDS i pinguje, ale bywa tak że są straty zarówno na hoście, jak i w diagnostyce routera R2. Jeśli zaloguję się do R1 to nie ma już strat przy diagnostyce. AP jest wpięty w port lan na ścianie (piętro domu) i działa wg. klienta bez problemowo. Problemem jest R2 podpięty pod WDS ponieważ lubi gubić sygnał. Jest możliwość olania WDS i wpięcia tego R2 do portu LAN, ale kombinowałem na wiele sposobów i R2 nie widzi R1 po wpięciu w port LAN. Dodam że oprogramowanie jest od producenta na wszystkich urządzeniach.

Chyba muszę zrobić jakiś kurs reedukacyjny z sieci bo nie wiem, czemu to nie działa.

bresio
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 07 maja 2010, 14:33

Re: Mydelniczki Tp-Linka - WDS + AP problem

#2

#2 Post autor: bresio »

Port LAN R2 wpinasz do Portu LAN R1?

ODPOWIEDZ