Laptop, system i nie tylko sieciowca

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Laptop, system i nie tylko sieciowca

#1

#1 Post autor: natash »

No właśnie z czego korzystacie, korzystaliście, co miło wspominacie, a co przeklinacie.

Ja osobiście lubię pracować na Lenovo i Windows, Windows z racji tego, że mam mocno spersonalizowane środowisko, sporo softu freeware i nie chciałbym kombinować na Linuxie, chociaż mnie mocno kusi.

Delle jakoś mi nie leżą w ręku.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#2

#2 Post autor: freel4ncer »

laptop mac od lat
desktop linux


Mocno spersonalizowany windows ? to chyba jakis oksymoron :D
Dla inzynierow mac i linux to super sprawa tyle open source i mozliwosc edycji i wlasnie personalizacji jest wrecz nieograniczona
Kiedykolwiek brakuje mi jakiegos narzedzia to pisze wlasne albo modyfikuje gotowe ! A umiejetnosci takich nabylem wlasnie dzieki temu ze porzucilem windowsa na dobre.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#3

#3 Post autor: Kyniu »

Jeśli idzie o hardware to jest z tym lipa. MacBook Pro jest Pro tylko z nazwy. Lenovo to nawet nie pomyje po ThinkPadach. HP też robi coraz gorsze notebooki. Wszystko wykastrowane z interfejsów. Naprawdę dobrą kasę zbiłby jakiś producent, który posłuchałby użytkowników i dał matrycę retina, kartę sieciową a najlepiej dwie, port szeregowy, dwa SSD, .... Systemy? Wszystkie ;) Chociaż najczęściej mac OS X.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#4

#4 Post autor: excubitor »

Głównie ASUS R510J z Win 10 z przyzwyczajenia + kilka niezbędnych programów jest windows only.
budżetowy Lenovo Ideapad 310 z Kali, bo kilkukrotnie okazywało się, że nie mogę ruszyć komputera z wirtualką, bo leci jakiś skrypt.

piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#5

#5 Post autor: piter1789 »

W sumie ja teraz z Dell Latitiude E5570 i w pracy w podstawę wpinam i mam kilka monitorów.
Prawa taka, że dzięki dyskowi SSD daje radę;) W sumie laptop całkiem fajnie działa,

Choć zastanawiam się nad rozwiązaniem stacjonarki z 2-3 monitorami i laptopa do tego extra, tylko brakuje mi takiej funkcjonalności, aby synchronizować płynnie dane pomiędzy jednym a drugim. ;)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#6

#6 Post autor: Kyniu »

piter1789 pisze:Choć zastanawiam się nad rozwiązaniem stacjonarki z 2-3 monitorami i laptopa do tego extra, tylko brakuje mi takiej funkcjonalności, aby synchronizować płynnie dane pomiędzy jednym a drugim. ;)
Które dane?

Poczta? To załatwia IMAP bo przecież bym oszalał - poczta w smartfonie, tablecie, notebooku, etc.

Dokumenty? Jest Dropbox. Jest GoogleDrive. Jest dysk od Microsoftu. Do wyboru do koloru. Nie ufasz im? Możesz postawić własne rozwiązanie. Czy to w chmurze czy u siebie lokalnie (np. NASy SYNOLOGY mają taką możliwość i apkę CloudStationDrive).

I tak dalej.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#7

#7 Post autor: piter1789 »

hmm.. wiesz nie wiem czy to kwestia zaufania, część danych mam własnie tak udostępnionych;)
hehe poczta, to zajmuje dużo za dużo u mnie miejsca:p

własne rozwiązanie fajne, ale potrzeba mieć chwilę na niego, żeby przetestować i sprawdzić to;)

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#8

#8 Post autor: Marek607 »

Laptop firmy którą mało kto zna - Packard bell
kupiony 5 lat temu za 2,5k z i5-2430m i 8 GB ram, obecnie patrze po cenach to niewiele tańsze są nowe :)
Jedyne co to hdd na ssd wymieniony, poza tym 2 razy pasta na procku wymieniona i tyra praktycznie po 18h/dzień - szkoda ze już ich nie robią bo genialny sprzęt.
czasami na asus-ie i lenovo robie , i stacjonarka pod LAB-a.

System - linux, debian 8- pcham go gdzie się da, bo wiekszości nie potrzebny windows do worda czy przeglądarki
Marek.pro Marek Drzewiecki - blog administratora linux 8)

mzb
wannabe
wannabe
Posty: 163
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:14

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#9

#9 Post autor: mzb »

natash pisze:No właśnie z czego korzystacie, korzystaliście, co miło wspominacie, a co przeklinacie.
Obecnie używam dwóch równolegle:
1: MacBook Pro 13'' custom build na full do czytania maili, www i ssh + Ubuntu na VmWare Fusion do kodowania i jako Linux server,
2: Dell Latitude jako "desktop z monitorami" + Ubuntu, głównie do kodowania, na drugiej partycji Windows7 "w razie konieczności",

--M.

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#10

#10 Post autor: lxs »

Prywatnie: MacBook Pro 13" Retina 2014 i to chyba będzie mój ostatni Macbook. O ile system OSX jest bardzo udany, to hardware zaczyna być śmiesznie drogi i wadliwy. MacBooka używam głównie do programowania.

Służbowo: Dell Latitude E7470, SSD, 16GB RAM + dwa monitory. System Windows 7. Wcześniej Lenovo W540 i X1 Carbon. Ogólnie Dell mi bardziej pasuje, bo jest bardziej ergonomiczny i dostarcza całościowo wyposażenie dla stanowiska pracy (stacje dokujące, monitory). W Lenovo albo coś nie działało (brak wsparcia dla dwóch monitorów na Carbonie, przejściówki), albo działało bardzo dobrze, ale było niezbyt przenośne ( wielkość W540, touchpady, ogromne zasilacze).

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#11

#11 Post autor: minimalist300 »

U mnie po ponad 7 latach z macbookami pro przyszla pora na...

Alienware 13 - zamowiony za okolo 1300 funtow z i7 HQ, 256SSD i 8GB RAM rozszerzalne do 32GB DDR4. Poza tym grafika GTX 1060 (w koncu nie GTX 1060M :D).

Dlugo sie zastanawialem nad zakupem - nowy macbook pro opdadal ze wzgledu na brak opcji 32GB - jesli mialbym wydawac £3000 to chcialbym miec 32GB, karty graficzne sa slabe i ogolnie sa problemy z zainstalowanie linuxa jak na razie + pojawiaja sie problemy z grafilka.

Dlaczego Alienware? Na poczatku mial byc dell XPS ale ze wzgledu na black friday przy malej roznicy kupilem Aliena. Laptop posiada chyba chyba wszystkie porty - lacznie z normalna sieciowka wlacznie + jest w pelni zgodny z VR :)

alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#12

#12 Post autor: alhaz »

MacBook Pro 13" - ale tak jak kolega wyżej napisał, nowa wersja to już raczej nie dla mnie, chociaż poczekam i zobaczę co z tego wyjdzie.

macOS + Windows 10 na vmware fusion do "rzeczy które nie działaja na mac"

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#13

#13 Post autor: art »

A mam pytanie do mac'owcow: nosicie drugą torbę na przejściówki czy jak sobie dajecie radę ?:) Przychodzą czasem ludzie do mnie z MAC'kiem, kupili bo jest cool i w ogóle super-bajer, a obsłużyć tego nie potrafią... dramat, dramat ;/
Ups I switched again =)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#14

#14 Post autor: Kyniu »

art pisze:nosicie drugą torbę na przejściówki czy jak sobie dajecie radę ?
Pytanie złośliwe i tendencyjne. A prawda jest taka, że co byś nie kupił, to i tak plecak przejściówek musisz nosić. Weźmiesz Lenovo Carbon X1 i też nie masz nawet portu Ethernet i musisz nosić adapter na USB. Co więcej, nawet jak już masz ten Ethernet w notebooku, to nosisz przejściówkę, bo w pracy sieciowca nie raz i nie dwa potrzebny jest drugi fizyczny interfejs. Nosisz adapter USB<>RS232 a ja nosze nawet dwa, po tym jak raz na drugiem końcu Polski, w weekend, okazało się, że ten jeden zawsze noszony odmówił posłuszeństwa i odbywał się rajd po lokalnych galeriach handlowych w poszukiwaniu takowej działającej. Nawet jak notebook ma wyjście HDMI to nosić trzeba adapter do VGA D-Sub bo nadal całkiem sporo projektorów tylko taki sygnał akceptuje albo tylko takie kable położono w sali. Oczywiście nieodłącznym elementem wyposażenia plecaka jest patchcord oraz kabelek konsolowy. A liczenia pędraków nawet się nie podejmuje.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

Re: Laptop, system i nie tylko sieciowca

#15

#15 Post autor: alhaz »

Kyniu pisze:
art pisze:nosicie drugą torbę na przejściówki czy jak sobie dajecie radę ?
Pytanie złośliwe i tendencyjne. A prawda jest taka, że co byś nie kupił, to i tak plecak przejściówek musisz nosić. Weźmiesz Lenovo Carbon X1 i też nie masz nawet portu Ethernet i musisz nosić adapter na USB. Co więcej, nawet jak już masz ten Ethernet w notebooku, to nosisz przejściówkę, bo w pracy sieciowca nie raz i nie dwa potrzebny jest drugi fizyczny interfejs. Nosisz adapter USB<>RS232 a ja nosze nawet dwa, po tym jak raz na drugiem końcu Polski, w weekend, okazało się, że ten jeden zawsze noszony odmówił posłuszeństwa i odbywał się rajd po lokalnych galeriach handlowych w poszukiwaniu takowej działającej. Nawet jak notebook ma wyjście HDMI to nosić trzeba adapter do VGA D-Sub bo nadal całkiem sporo projektorów tylko taki sygnał akceptuje albo tylko takie kable położono w sali. Oczywiście nieodłącznym elementem wyposażenia plecaka jest patchcord oraz kabelek konsolowy. A liczenia pędraków nawet się nie podejmuje.

+1

ODPOWIEDZ