Strona 1 z 1

Wireless ubiquiti unifi

: 23 wrz 2018, 13:27
autor: piter1789
Witajcie,

Macie jakieś doświadczenia z ubiquiti unifi?

Spotykam się z różnymi opiniami na temat tego rozwiązania. Jedni sobie chwalą, a inni narzekają.

I jak to jest z kontrolerem dla ich AP? Czy kanały, zakłócenia itp monitoruje, zmienia itp.. czy tam każdy ap sam sobie Panem i władca jeśli chodzi o Wireless, czy jakoś to można centralnie zarządzać jeśli chodzi o kanały, pasmo?

Re: Wireless ubiquiti unifi

: 23 wrz 2018, 17:32
autor: Kyniu
Zadaj konkretne pytania. Tam w sumie nie ma kontrolera sensu stricte. To co Ubiquiti nazywa kontrolerem to takie centralne repozytorium konfiguracji - AP'ek pobiera z "kontrolera" plik z konfiguracją, lub też "kontroler" wypycha do AP'eka nową wersję konfiguracji jak admin coś zmieni i to w sumie wszystko. Kontroler nie zarządza klientami, obciążeniem, ..... a najprościej można się o tym przekonać wyłączając kontroler. A żeby mi ktoś nie zarzucił, że jestem w mylnym błędzie, no dobra, jedna funkcjonalność zależy od kontrolera, guest portal i splash page. Ale już RADIUS'a trzeba stawiać zewnętrznego.

Re: Wireless ubiquiti unifi

: 24 wrz 2018, 01:42
autor: PatrykW
Hej,

Zobacz rowniez tutaj, moze tez cos chlopaki doradza w sprawie UBNT

https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Re: Wireless ubiquiti unifi

: 24 wrz 2018, 07:54
autor: piter1789
Kyniu pisze: 23 wrz 2018, 17:32 Zadaj konkretne pytania. Tam w sumie nie ma kontrolera sensu stricte. To co Ubiquiti nazywa kontrolerem to takie centralne repozytorium konfiguracji - AP'ek pobiera z "kontrolera" plik z konfiguracją, lub też "kontroler" wypycha do AP'eka nową wersję konfiguracji jak admin coś zmieni i to w sumie wszystko. Kontroler nie zarządza klientami, obciążeniem, ..... a najprościej można się o tym przekonać wyłączając kontroler. A żeby mi ktoś nie zarzucił, że jestem w mylnym błędzie, no dobra, jedna funkcjonalność zależy od kontrolera, guest portal i splash page. Ale już RADIUS'a trzeba stawiać zewnętrznego.
Dzięki, bo dostałem info kiedyś (a byłem przekonany tak jak wyżej napisałeś), że ich kontroler nie zarządza AP w czasie rzeczywistym (kanałami, radiem itp.)

A tylko służy do "wepchania" konfiguracji i to wszystko;)