Switche ALACATEL czy zna ktoś?

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wowtek
wannabe
wannabe
Posty: 53
Rejestracja: 29 kwie 2006, 19:23
Lokalizacja: Poznan Bydgoszcz
Kontakt:

Switche ALACATEL czy zna ktoś?

#1

#1 Post autor: wowtek »

Czy na naszym wspaniałym forum znajdzie się osoba mająca styczność i doświadczenie ze switchami szkieletowymi ALCATELa? Mam kilka pytań i niewiem czy jest sens zadawać je :)

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#2

#2 Post autor: pjeter »

Stycznosc tak, pracowalem 3-4 lata temu na omnicore'ach 5022(?), o te Ci chodzi ?
Ale to było dawno temu więc moje doświadczenie spadło do zera. :?

PJ

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#3

#3 Post autor: Seba »

pjeter pisze:Stycznosc tak, pracowalem 3-4 lata temu na omnicore'ach 5022(?)
OmniCore End-of-Life od jakis 2 lat :wink:

O jakie switche chodzi, bo Alcatel ma rozne produkty w swoim portfolio, szczegolnie z przejety/wykupionych firm. Zreszta wspomniany OmniCore to tez z wykupionej firmy byl ...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
wowtek
wannabe
wannabe
Posty: 53
Rejestracja: 29 kwie 2006, 19:23
Lokalizacja: Poznan Bydgoszcz
Kontakt:

Alcatel switch routong/ACL.

#4

#4 Post autor: wowtek »

Interesuje mnie konfiguracja konfiguracja Omni 6800 6850.
Słabo działał mi intervlan routing, jest lepiej może ma ktoś pojęcie jak najlepiej to zorganizować?
Poza tym temat ACL, jest tam ACLMAN co działa jak CISCO :) dokładne chyba kopia IOSa cisco do edycji ACLi :) hehe jednak chciałbym filtrować ruch pomiędzy VLANami i nie do końca wiem jak sobie z tym poradzić.
Trzecia sprawa czy bawił się ktoś na tym sprzęcie 802.1x?? [/list]

chichio
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2005, 09:14

#5

#5 Post autor: chichio »

JA pracowalem na alcatelach L2 i L3. Alcatel wyznaje troszke inna filozofie jesli chodzi o konfigurowanie. Przy okazji strasznie jest skapy jesli chodzi i dokumentacje. Pod tym wzgledem to antyCisco :). Jesli chodzi o tech support to jedynym sensownym partnerem Alca jest NExtiraOne.

drew
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:23

#6

#6 Post autor: drew »

Jeśli chodzi o dokumentację to mam chyba 2 opasłe tomy 'basic training' albo nawet jeszcze nie trening tylko 'boot camp' więc nie wiem o jakiej dokumentacji piszesz. Może chciałeś napisać: trudno jest znaleść dokumentację w internecie, to fakt.
Filozofia zupełnie inna, bo i sprzęt inny, tu bym się nie dziwił. Sprzęt Data Alcatela wyrastał z różnych firm, fabryk, zespołów i od niedawna zaczyna (znów) mieć ręce i nogi i jakieś znamona sensu.
Jeśli chodzi o .pl to jest (było?) jeszcze 4 oficjalnych partnerów którzy mają specjalizację 'data' Alcatela.
Ośrodek szkoleniowy dobry jest na Politechnice Rzeszowskiej.
A duże corowe switche to akurat sensownie działają :p

mikee
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009, 11:06

#7

#7 Post autor: mikee »

Byłem studentem Politechniki Rzeszowskiej i nasze laboratorium sieci komputerowych oparte było na sprzęcie Alcatela. Z tego co mi wiadomo najwięcej informacji o sprzęcie Alcatela (konfiguracja, możliwości itp) można uzyskać właśnie na Politechnice Rzeszowskiej (u osób prowadzących to laboratorium - naprawdę fachowcy-praktycy). Dodatkowo prowadzone jest tam również forum dotyczące sprzętu tego producenta (oraz innych tematów związanych z sieciami). Ja miło wspominam konfiguracje tego sprzętu (na nim oparłem doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa podczas pisania pracy magisterskiej).

chichio
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2005, 09:14

#8

#8 Post autor: chichio »

Mial ktos z was stycznosc z seria 62xx ??

ODPOWIEDZ