WiFi :)

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dante
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 21 paź 2005, 10:54
Lokalizacja: Krakow

#16

#16 Post autor: dante »

Co do kabli pozwole sobie z wlasnego doswiadczenia doradzic. Zamiast H155 wez RF240, ale tylko jesli sam sobie potrafisz zacisnac koncowki, jesli nie, to zostan przy H155 (mozesz go miec spokojnie jakies 5-6 m).

H1000 nie polecam, niewiele zyskasz, natomiast bedziesz mial ogromne problemy z prowadzeniem tego kabla, bo jest gruby i sie slabo wygina.

Co do modulu radiowego ... hmm no akrat mialem z ta karta powazne problemy. Sam sprawdzisz, ale jak bys po poskladaniu calosci zauwazyl anomalie (mocno wydluzony czas odpowiedzi), to w pierwszej kolejnosci podejrzenia skierowalbym na modul radiowy. Choc jesli nie bedziesz przez radio pchal jakichs wielkich ilosci danych to powinno byc ok.

Co do samej plyty RouterBoard to chyba lepiej nie mogles wybrac (ew. RB600) lub samemu poskladac z jakiegos pceta starego (plyta w standardzie microATX np. siemens d1170) ale to raczej rozwiazanie dla malego ISP.

Ale co do obudowy to czegos nie rozumiem, jesli to ma byc calkiem na zewnatrz budynku, to ten typ obudowy sie zupelnie do tego nie nadaje.
Raczej cos takiego:
http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=produkt,1703
Masz juz wtedy od razu zintegrowana antene w obudowie.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, 19:50 przez dante, łącznie zmieniany 1 raz.

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

#17

#17 Post autor: cobico »

Boziu ale akcje, plyta dobra albo i nie , problemy z radiem, ale jak nie bedziesz pchal duzych plikow bla bla ...

1220 na ebay kupisz za 60$ i problem z glowy.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#18

#18 Post autor: marcins »

hmm mam 871 z wlan do sieci korpo, mam linksys z wlan do dsl...

wiec mikrotik bedzie ok do ogrodka...
;)
czil out, traktuje to jako gadzet, nie buduje sieci na pol warszawy ;)
kolor mi nie pasuje poza tym ;)

ODPOWIEDZ