3Com SuperStack 3300 FX

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mdenis
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2006, 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

3Com SuperStack 3300 FX

#1

#1 Post autor: mdenis »

Witam

Mam problem z tym switchem, wczoraj go włączyłem w segment sieci 8 x FX i wszystko było ok. Dzisiaj rano chciałem się zalogować przez www, i przestał odpowiadać. Pojechałem na lokalizacje i migała tylko dioda self test na pomarańczowo, zrobiłem restart prądowy i to samo. Odczekałem 10 min włączyłem i wstał normalnie, znowu chciałem się zalogować i ta sama historia. Co może być przyczyną, może się przegrzewa ?? Mieliście może kiedyś takie historie ??

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#2

#2 Post autor: mhuba »

Najlepiej będzie jeśli zalogujesz się terminalem i będziesz obserwował cały proces startu systemu. Poczekaj 10-20 min cały czas obserwując co się dzieje z przełącznikiem. Ewentualnie zrób upgrade firmware jeśli masz na przełączniku starszy 3Com 3300 FX Firmware
Może też się przegrzewać, to już jest leciwy przełącznik może ma dojechany wiatrak, ale wątpliwe jeśli mówisz że działa do momentu próby zalogowania.
Upgrade firmware powinien pomóc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mdenis
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2006, 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

#3 Post autor: mdenis »

Witam

Wiatraki wymieniłem na nowe bo przecież ludzie mieszkający poniżej mojego węzła by mnie zamordowali ;). Jutro rano się konsolką podłącze i obadam co tam wyrzuca w trakcie. Z tym firmware muszę jeszcze sprawdzić, ale dzięki za sugestie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorz
wannabe
wannabe
Posty: 161
Rejestracja: 27 paź 2003, 12:01
Lokalizacja: PL

#4

#4 Post autor: Grzegorz »

wg mnie nic Ci nie wyrzuci. Te przelaczniki nie loguja niczego na konsole.
Obstawiam zasilacz.
Jezeli uda Ci sie na niego zalogowac to wpisz pojawi sie debug console gdzie wpisz

Kod: Zaznacz cały

history
moze tam bedzie info o bledach softu - jezeli tak to aktualizacja do ostatniego chyba 2.72.
Pozdrawiam
Grzegorz

ODPOWIEDZ