Motorola Vanguard

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Motorola Vanguard

#1

#1 Post autor: Sofcik »

Witam
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów używa/używał produktów z serii Motorola Vanguard? Mam 2 takie klocki (Vanguard 6450), które dostałem "w spadku" po pewnej firmie i zastanawiam się czy w jakiś sposób mógłbym je wykorzystać np w labie?
Z datasheeta wynika że radzą sobie one z FrameRelay (DCE/DTE/Annex A/Annex D/Annex G), X25, ISDN a nawet z VoFR i VoIP. Jest też support do OSPF, PPP, jakiegoś routingu IP i RIP.
Jeśli ktoś miałby jakieś info proszę o PM lub odpowiedź na forum.
Z góry dziękuję.

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: Motorola Vanguard

#2

#2 Post autor: gangrena »

Sofcik pisze:Czy ktoś z szanownych Forumowiczów używa/używał produktów z serii Motorola Vanguard? Mam 2 takie klocki (Vanguard 6450), które dostałem "w spadku" po pewnej firmie i zastanawiam się czy w jakiś sposób mógłbym je wykorzystać np w labie?
Z datasheeta wynika że radzą sobie one z FrameRelay (DCE/DTE/Annex A/Annex D/Annex G), X25, ISDN a nawet z VoFR i VoIP. Jest też support do OSPF, PPP, jakiegoś routingu IP i RIP.
WOW! Straciłem już nadzieję, że spotkam jeszcze kogoś, kto ten sprzęt używa/posiada. A tu proszę :D Wraz z zespołem (jeden z inżynierów jest też na forum) wdrażaliśmy VoFR dla jednego z klientów właśnie na Vanguardach. W labie też się przydadzą. Możesz zasymulować za ich pomocą sieć Frame-Relay i routery IP podłączyć jako DTE. Jeżeli masz karty FXS, FXO w Vanguardzie, to można by zrobić transmisję głosu wraz z własnym planem numeracyjnym. VoIP również można zaimplementować. Jeszcze więcej możliwości się pojawia, gdybyś dostał w spadku kartę E1. Vanguard gorzej się spisuje jako router IP, ale z RIPem oraz podstawowym OSPFem nie będzie problemów :)

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motorola Vanguard

#3

#3 Post autor: Sofcik »

gangrena pisze:
Sofcik pisze:Czy ktoś z szanownych Forumowiczów używa/używał produktów z serii Motorola Vanguard? Mam 2 takie klocki (Vanguard 6450), które dostałem "w spadku" po pewnej firmie i zastanawiam się czy w jakiś sposób mógłbym je wykorzystać np w labie?
Z datasheeta wynika że radzą sobie one z FrameRelay (DCE/DTE/Annex A/Annex D/Annex G), X25, ISDN a nawet z VoFR i VoIP. Jest też support do OSPF, PPP, jakiegoś routingu IP i RIP.
WOW! Straciłem już nadzieję, że spotkam kogoś, kto ten sprzęt używa/posiada. A tu proszę :D Wraz z jeszcze jednym forumowiczem wdrażaliśmy VoFR dla jednego z klientów właśnie na Vanguardach. W labie też się przydadzą. Możesz zasymulować za ich pomocą sieć Frame-Relay i routery IP podłączyć jako DTE. Jeżeli masz karty FXS, FXO w Vanguardzie, to można by zrobić transmisję głosu wraz z własnym planem numeracyjnym. Jeszcze więcej możliwości się pojawia, gdybyś dostał w spadku kartę E1. Vanguard gorzej się spisuje jako router IP, ale z RIPem oraz podstawowym OSPFem nie będzie problemów :)
Zaraz zerknę co mam w którym :> bo są różne :)
W jednym mam 2 moduły FXS FXO, a w drugim mam 2 moduły DIM SITE i jeden FXS FXO. Niestety E1 nie zauważyłem. Ale dostałem jeszcze "w spadku" Junipera SSG-140 i ten NA PEWNO mi się przyda :)
Bedą pewnie problemu z kablami ... ale poszukam coś :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: Motorola Vanguard

#4

#4 Post autor: gangrena »

Sofcik pisze:Bedą pewnie problemu z kablami ... ale poszukam coś :)
Kable serialowe, którymi mógłbyś spiąć Vanguarda z Cisco znajdziesz np. w GORAMO. Oni będą Motorolę kojarzyć.

popo
wannabe
wannabe
Posty: 131
Rejestracja: 28 paź 2003, 17:54
Lokalizacja: Katowice Krakow

Re: Motorola Vanguard

#5

#5 Post autor: popo »

Mi zostala jeszcze gdzies motorola vanguard 6425, mozliwe ze 2 sztuki, jakby ktos chcial to moge poszukac. Swego czasu ciekawe urzadzenia, zwlaszcza do zastosowan voice.

Piotras
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2006, 00:28

#6

#6 Post autor: Piotras »

Odgrzeje trochę temat bo Vanguardy wiecznie żywe :D

Jeśli ktoś z was ma jakieś materiały na ich temat typu manuale do cli albo howto to będę wdzięczny za podesłanie. Jak by ktoś miał jakieś pudło po cienkich kosztach to też bym przygarnął.

To całe cisco jest do d*py Vanguard ROX :D
pozdrawiam
Piotras

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#7

#7 Post autor: bigboss »

Po co Ci do szczęścia Vanguardy, to były fajne klocki, ale dawno temu.... Otworzyli gdzieś wydział archeologii routerów?

Manuale sobie ściągnij zacznij od tych, co mają w nazwie Basics, ale ostrzegam, że nie będzie łatwo. Jak potrzebujesz tego do pracy, to mogę Ci szkolenie zrobić.
Sprzęt to raczej na jakimś ebayu, chyba że te pudełka co je kiedyś z gangreną wszędzie stawialiśmy w końcu zostaną wymienione na Cisco, to wtedy może będą dostępne na szrocie za flaszkę.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Piotras
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2006, 00:28

#8

#8 Post autor: Piotras »

Dzięki za manuale.
Ja je będę zakopywał a nie odkopywał :)
pozdrawiam
Piotras

mag
wannabe
wannabe
Posty: 119
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:30

Re: Motorola Vanguard

#9

#9 Post autor: mag »

>WOW! Straciłem już nadzieję, że spotkam jeszcze kogoś, kto ten sprzęt używa/posiada.
>A tu proszę :D Wraz z zespołem (jeden z inżynierów jest też na forum) wdrażaliśmy
>VoFR dla jednego z klientów właśnie na Vanguardach.


Aż strach zapytać, co to za klient był, ale Vanguardy to ostatnio modny temat. Też muszę zakuwać konfigurowanie....ale bynajmniej nie po to by przeżyły "drugą młodość".

ODPOWIEDZ