Telewizja kablowa i czestotliwosci

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

#16

#16 Post autor: miro20 »

http://sp3yee.org/book/ znalazlem to przegladne jak bedzie ciekawa to zakupie :)

Awatar użytkownika
tomekp
wannabe
wannabe
Posty: 176
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:11
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#17

#17 Post autor: tomekp »

dokladnie o to mi chodzilo.

Czy uda ci sie kupic ta ksiazke to nie wiem. Kupowalem ja kupe lat temu i nie wiem czy byly wznowienia. Potrzeba do niej jakis podstaw i nie nalezy zniechecac sie dosc czestym przyrownywaniem do standardow stosowanych w amatorskiej lacznosci. Wiekszosc spraw odnosnie modulacji stosowanych w cyfrowej lacznosci jest wmiare przyjaznie wyjasniona.

Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

#18

#18 Post autor: miro20 »

Da sie kupic sprawdzalem na allegro koszt okolo 40 zl, troszku przegladalem wczoraj ta ksiazke nie jest tam wyjasnione wszystko w prosty sposob ale pewnie na tej stronie nie jest zawarta cala ksiazka

Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

#19

#19 Post autor: miro20 »


Awatar użytkownika
tomekp
wannabe
wannabe
Posty: 176
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:11
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#20

#20 Post autor: tomekp »

miro20 pisze:Da sie kupic sprawdzalem na allegro koszt okolo 40 zl, troszku przegladalem wczoraj ta ksiazke nie jest tam wyjasnione wszystko w prosty sposob ale pewnie na tej stronie nie jest zawarta cala ksiazka
Hmm z tego co zerknolem do wydaje mi sie ze jest tam chyba wszystko (albo prawie wszystko). Niestety ksiazke mam w domu, a do domu daleko :)

Z drugiej strony nie mowilem ze bedzie latwo, ta ksiazka wymaga mimo wszystko sporych podstaw w temacie. Jednak np. w 1.8. SYSTEMY MODULACJI - masz bardzo ladnie opisany QAM (co prawda w bardzo uproszczony sposob) - ale prostszego wyjasnienia jak dziala jakie ma wady i zalety jeszcze nie widzialem w innej literaturze :)

Tak samo dosc ciekawy na poczatek jest rozdzial 5. WIĘKSZE SZYBKOŚCI TRANSMISJI
Ale tutaj mowiac poczatek - mam na mysli solidna posdstawe :) Jednak bez tego nie ruszysz i nie zrozumiesz jak dzialaja modulacje sluzace do przesylania danych cyfrowych...

Widze ze celujesz w Angielskojezyczna literature :) i nie wiem czy to dobry pomysl :) bo mamy w PL sporo ksiazek uznanych na calym swiecie ekspertow. Np. polecam zapoznanie sie z ksiazkami Pana Daniela Józefa Bema z Politechniki Wroclawkiej :)
Wiele podobnych i ciekawych ksiazek uczacych od podstaw znajdziesz w bibliotekach miejskich jak i na technicznych uczelniach.

Nie mowia tutaj ze literatura anogielskojezyczna jest jakas zla, ale z doswiadczenia wiem ze poza specyficznymi tematami (cholernie trudnymi) - wiele ksiazek odnosnie podstaw jest duzo gorszych i na nizszym poziomie...

Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

#21

#21 Post autor: miro20 »

hmm ,angielska nie angielska wsumie dla mnie to obojetniej :) ,a z allegro roznie to bywa po za tym nie znalazlem na allegro nic odpowiadajacego temu co znalazlem na amazon , zobaczymy co to bedzie jak przyjdzie :)

ODPOWIEDZ