HP Procurve 3400cl i 2510-24 (J9019B) nioryginalny gbic

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Grzywa
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 mar 2009, 08:44

HP Procurve 3400cl i 2510-24 (J9019B) nioryginalny gbic

#1

#1 Post autor: Grzywa »

Witam
Posiadam przełącznik 3400cl i rozważam zakup kilku 2510-24.
Problemem jest blokowanie się przełącznika po zamontowaniu nieoryginalnego gbica. Z dokumentacji do 2510 wnioskuję, że również nie będzie on obsługiwał nieoryginalnych gbiców.
Szukałem rozwiązania w sieci ale bez sukcesu.
Mam pytanie, czy jest możliwe, a jeżeli tak, to w jaki sposób uruchomić obsługę nieoryginalnych gbiców (czy istnieje komenda w stylu ciscowego: service unsupported-transceiver ?).

Jeżeli nie to, co możecie polecić zamiast 2510-24, wymagane są:
brak wentylatorów, 20-24 portów miedzianych 1Gb, 2 do 4 gbic, 802.1X, ssh , LACP, co najmniej 64 VLANy.
Najchętniej coś porządnego: Cisco, HP, moze Dell?
Początkowo brane były pod uwagę Linksysy SWR2048 ale niektórzy użytkowicy skarżyli się, że są za głośne.
Pozdrawiam

mscieslicki
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:13

Re: HP Procurve 3400cl i 2510-24 (J9019B) nioryginalny gbic

#2

#2 Post autor: mscieslicki »

Grzywa pisze:Witam
Posiadam przełącznik 3400cl i rozważam zakup kilku 2510-24.
Problemem jest blokowanie się przełącznika po zamontowaniu nieoryginalnego gbica. Z dokumentacji do 2510 wnioskuję, że również nie będzie on obsługiwał nieoryginalnych gbiców.
Szukałem rozwiązania w sieci ale bez sukcesu.
Mam pytanie, czy jest możliwe, a jeżeli tak, to w jaki sposób uruchomić obsługę nieoryginalnych gbiców (czy istnieje komenda w stylu ciscowego: service unsupported-transceiver ?).
Nie ma takiej komendy... i oficjalna wersja/rekomendacja jest taka: Używaj oryginalnych gbiców gdyż masz je wtedy pod taką samą (dożywotnią) gwarancją jak pozostałe przełączniki, nie masz kłopotów w razie kontaktu z supportem itp.

Moje sugestia jest taka: mail na PW skieruje go do osób które postarają Ci się dac dobre ceny na oryginały

Roxx
wannabe
wannabe
Posty: 153
Rejestracja: 17 sty 2008, 12:56
Lokalizacja: Krakow

#3

#3 Post autor: Roxx »

Poszukaj po forum i ile pamiętam to było tu zamieszczone już rozwiązanie tego problem :)

a zresztą poszykam za ciebie :)

http://ccie.pl/viewtopic.php?t=2391&hig ... orted+gbic

ODPOWIEDZ