Zapytanie o prosty 2-Ethernetowy router

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
Marek_CCNP
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2008, 23:05

Zapytanie o prosty 2-Ethernetowy router

#1

#1 Post autor: Marek_CCNP »

Witam,

przepraszam za tak proste pytanie, ale dla mnie sprawa okazala sie calkiem trudna :?

Potrzebuje router z dwoma portami Ethernet, najlepiej FastEthernet, i tylko to. Cos w stylu Cisco 2514 (tylko ze on ma AUI, a chcialbym RJ45) lub Cisco 2611 (ten juz jest za drogi).

Zamierzam nim polaczyc dwa LANy, z ktorych kazdy ma dostep do Internetu przez innego ISP. Zaistniala jednak potrzeba polaczenia rowniez tych LAN-ow ze soba, wiec chce to zrobic bezposrednio, bez przechodzenia przez Internet. Pomiedzy te dwa LANy wstawie routerek z dwoma portami LAN i bedzie przesylal bezposrednio.

Problem w tym, ze nie moge znalezc takiego urzadzenia, bo albo (Cisco) sa za drogie, albo maja niepotrzebne bajery. W rozwiazaniach SOHO typu D-Link, Cerberus, itp. nie znalazlem takiego urzadzenia.

Krotko mowiac, potrzebuje routerek z dwoma Ethernetami, ewentualnie jeden bajerek wiecej (typu VoIP, DSL, WiFi) mi nie przeszkodzi.

Co moglibyscie polecic ?

Dzieki, Marek.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

Re: Zapytanie o prosty 2-Ethernetowy router

#2

#2 Post autor: weis »

Marek_CCNP pisze:przepraszam za tak proste pytanie, ale dla mnie sprawa okazala sie calkiem trudna :?
CCNP? :mrgreen:

Linksysys WRT-54GL, albo najprostszy linux i 2 sieciówki jak ma być niskobudżetowo.
Fire, aim, ready!

hwping
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 lut 2009, 11:34

Re: Zapytanie o prosty 2-Ethernetowy router

#3

#3 Post autor: hwping »

Marek_CCNP pisze: Krotko mowiac, potrzebuje routerek z dwoma Ethernetami, ewentualnie jeden bajerek wiecej (typu VoIP, DSL, WiFi) mi nie przeszkodzi.

Co moglibyscie polecic ?

Dzieki, Marek.
Huawei z serii AR19-1x
Przy tym, reszta jest łatwa...

ODPOWIEDZ