CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 15 gru 2017, 05:32

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 18 Następna
Autor Wiadomość
Post #226 : 27 gru 2016, 17:04 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:

Ja mam Della T130, z Xeonem E3v5 i 32GB RAM w chwili obecnej. Kosztowal okolo 420 funtow (po cashbacku) z 4GB ram, za 200 funtow dokupilem 32GB i moge dorzucic kolejne 32 w razie potrzeby. W pelni kompatybilny z ESXi 6.0 i 6.5 - nie wiem jak starsze bo nie sprawdzalem. Dodatkowo mega cichy + ma 2 sieciowki.
O, rzeczywiście można je dostać w niezłej cenie. Tylko czytam, że o ile same serwery ciche, o tyle oryginalne dyski 1TB strasznie hałasują?
To prawda, ja mam wersje 1x1TB, przy VIRL'u chodzi cicho bo i tak wszystko się do RAM'u ładuje... Przy instalacji windowsa strzela jak z karabinu :D Na szczescie dyski sa dosc tanie. Widze tez ze cena poszla sporo w gore, bo w UK prawie 600 funtow teraz... ja swoj kupowalem w Marcu wiec przed Brexitem.

Post #227 : 27 gru 2016, 17:07 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

Ja mam Della T130, z Xeonem E3v5 i 32GB RAM w chwili obecnej. Kosztowal okolo 420 funtow (po cashbacku) z 4GB ram, za 200 funtow dokupilem 32GB i moge dorzucic kolejne 32 w razie potrzeby. W pelni kompatybilny z ESXi 6.0 i 6.5 - nie wiem jak starsze bo nie sprawdzalem. Dodatkowo mega cichy + ma 2 sieciowki.
O, rzeczywiście można je dostać w niezłej cenie. Tylko czytam, że o ile same serwery ciche, o tyle oryginalne dyski 1TB strasznie hałasują?
Tylko tam Max 64GB obsadzisz.
Ja sam mam kilka E5 i sztukę E3.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak, to prawda. Zalezy od potrzeb. Aczkolwiek zbudowanie nowego serwera z E5, wieksza iloscia rdzeni, i RAM'em wiekszym niz 64GB to duzo wiekszy wydatek. Wydaje mi sie ze w zasadzie 64GB ramu powinno wystarczyc do wiekszosci labow - oczywiscie gdy calosc zasobow oddajemy dla VIRL'a a nie mamy w tle uruchomionych kilka Windows serverow/linuxow

Post #228 : 01 sty 2017, 23:24 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

Tylko tam Max 64GB obsadzisz.
Ja sam mam kilka E5 i sztukę E3.

Tak, to prawda. Zalezy od potrzeb. Aczkolwiek zbudowanie nowego serwera z E5, wieksza iloscia rdzeni, i RAM'em wiekszym niz 64GB to duzo wiekszy wydatek. Wydaje mi sie ze w zasadzie 64GB ramu powinno wystarczyc do wiekszosci labow - oczywiscie gdy calosc zasobow oddajemy dla VIRL'a a nie mamy w tle uruchomionych kilka Windows serverow/linuxow
Na ebay mozna kupic bardzo fajne jednostki na bazie E5, cenowo jest ok :)

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Do you have questions about CCIE.pl board ?
Just mail me :) patryk@ccie.pl

Post #229 : 02 sty 2017, 19:06 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Moje doświadczenia:
- dyski klasy Enterprise (serwerowe - np. WD RE4) są głośne i szybkie
- dyski do NAS (np. WD Red) są cichutkie, ale wyraźnie wolniejsze

Dodatkowo po obsadzeniu slotu PCI w niektórych serwerach takowy zaczyna mocniej chłodnić - podkręca wiatarki i jest głośniej. W maszynach Dell'a za pomocą IPMI można wyłączyć podkręcanie Fan'ów gdy są obsadzone sloty PCI. Wspomniany wcześniej przez któregoś z kolegów HP DL180G6 będzie cichy jak usunie się z niego karty PCI - nawet oryginalne HP.

Jeśli ktoś chce dużo RAM to najlepsza opcja to platforma z Xeon v3 lub v4. Pamięci 32GB typu DDR4 wychodzą obecnie taniej niż nawet 2x16GB typu DDR3. Plus 24 sloty DDR4 * 32GB daje duże możliwości rozwoju. Można też dostać w bardzo dobrych cenach procesory 12 i 14 core'owe.

Post #230 : 06 sty 2017, 14:15 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Cytuj:
Moje doświadczenia:
- dyski klasy Enterprise (serwerowe - np. WD RE4) są głośne i szybkie
- dyski do NAS (np. WD Red) są cichutkie, ale wyraźnie wolniejsze

Dodatkowo po obsadzeniu slotu PCI w niektórych serwerach takowy zaczyna mocniej chłodnić - podkręca wiatarki i jest głośniej. W maszynach Dell'a za pomocą IPMI można wyłączyć podkręcanie Fan'ów gdy są obsadzone sloty PCI. Wspomniany wcześniej przez któregoś z kolegów HP DL180G6 będzie cichy jak usunie się z niego karty PCI - nawet oryginalne HP.

Jeśli ktoś chce dużo RAM to najlepsza opcja to platforma z Xeon v3 lub v4. Pamięci 32GB typu DDR4 wychodzą obecnie taniej niż nawet 2x16GB typu DDR3. Plus 24 sloty DDR4 * 32GB daje duże możliwości rozwoju. Można też dostać w bardzo dobrych cenach procesory 12 i 14 core'owe.
Mozesz mozesz rozwinac myśl o wyjęciu kart z dl180? Ja mam obecnie włożony tylko P410 i w slocie z prawej mam włożoną karte FO 1000SX. Czy jeśli ją usunę to będzie działał ciszej?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Post #231 : 06 sty 2017, 14:25 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Mozesz mozesz rozwinac myśl o wyjęciu kart z dl180? Ja mam obecnie włożony tylko P410 i w slocie z prawej mam włożoną karte FO 1000SX. Czy jeśli ją usunę to będzie działał ciszej?
Dokladnie tak - nawet obecnosc P410 powoduje ze wentylatory szaleja
Sprobuj wyciagnac caly riser :-)

W firmware jest taki celowy bug, nigdy to nie zostalo poprawione. Z tego co widze nawet na nowych DL180 Gen9 takie zachowanie jest dalej: https://community.hpe.com/t5/ProLiant-S ... -p/6760367

PS. Juz nie mam zadnego DL180, pozbylem sie ich na rzecz DL380 ktore przy obsadzeniu slotow PCI tak nie szaleja.

Post #232 : 06 sty 2017, 14:38 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Cytuj:
Dokladnie tak - nawet obecnosc P410 powoduje ze wentylatory szaleja
Sprobuj wyciagnac caly riser :-)

W firmware jest taki celowy bug, nigdy to nie zostalo poprawione. Z tego co widze nawet na nowych DL180 Gen9 takie zachowanie jest dalej: https://community.hpe.com/t5/ProLiant-S ... -p/6760367

PS. Juz nie mam zadnego DL180, pozbylem sie ich na rzecz DL380 ktore przy obsadzeniu slotow PCI tak nie szaleja.
Dzieki za info. Na razie z szumem nie ma problemu. Zastanawiałem się zwyczajnie jak go trochę uciszyć i pomyślałem o włożeniu rezystora 20 W zamiast 2 wtyczek wentylatorów coby oszukać ilo. Inaczej od razu fan fail pokazuje, a reszta kręci mocniej.

W sumie zostało mi dokupić dysków i RAMu do niego. Hałas jest mało istotny.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Post #233 : 24 mar 2017, 17:11 
member
member

Mam do Was prośbę ,
Sam chciałbym potrenować sieci i wirtualizacje. Problem w tym że dużo podróżuje i nie mam możliwości zabawy z serwerem który jest obok mnie ( czy jakimkolwiek wydajniejszym sprzętem). W domu mam dość mocny PC i chciałbym na nim spróbować poćwiczyć.

Moje pytanie dotyczy zabezpieczenia komunikacji pomiędzy

Ja <----> PC w domu.

Chciałbym zestawić połączenie VPN pomiędzy moim laptopem a PC. Tylko jeszcze musze trochę poczytać jak to najwydajniej zrobić .
Jakbyście podrzucili jakieś pomysły znacznie przyśpieszyłoby to realizacje mojego celu.

Z góry dziękuje.

Post #234 : 24 mar 2017, 17:41 
wannabe
wannabe

Masz kilka opcji . Router z VPN albo postaw vpn server na swoim desktopie. Jesli masz zmienne ip to potrzebujesz jeszcze jakis dynamic dns . Poradnikow online jest na peczki :)

Ja mam np w domu router asusa n66u ktory wspiera vpn-a do tego asus dorzuca darmowa usluge ddns wiec wszytsko dziala out of the box :)

Post #235 : 01 kwie 2017, 10:04 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Ja uzywam ASA 5505, kupilem bardzo okazyjnie i anyconnect dziala bez problemow. Dodatkowo przydaje sie do CCNA sec

Post #236 : 04 paź 2017, 19:09 
member
member

Odświeżę trochę ten wątek, zadając pytanie i prosząc o opinię :)
Ogólnie mam dwa pytania.
Primo. Planuję zainwestować w domowego lab do labowania właśnie :) Czyli złożenie domowego desktopa (nie serwera - bo mi jeszcze instalacje elektryczną się stopi poza tym nie chce ogłuchnąć:)
-8 core CPU - który wspiera wirtualizację (najlepiej AMD bo tańszy - przeglądając ceny cpu Intela to nie
dla mnie),
-minimum 32 GB ram (z możliwością rozbudowy do 64 GB),
-jakiś cichy dysk 1 TB ,
-płyta główna - jestem otwarty na propozycję ale bez szaleństw cenowych,
-oraz cichy zasilacz który by to uciągnął .
Czy macie Panowie może do polecenia jakieś zestawienie. Pytam najpierw ponieważ wiem gdy zacznę czytać, szukać, porównywać pod kątem ceny, kompatybilności czy rozbudowy omawiany zestaw to kilka dni wyjętych z kalendarza. Także jeśli macie jakieś doświadczenia to byłbym wdzięczny.
Pytanie drugie. Ultimo. Myślałem też o wynajęciu miejsca w chmurze obliczeniowej - może ktoś ma do polecenia, godną polecenia chmurkę z naliczaniem mikrosedunkowym :)
Z góry dzięki

Post #237 : 04 paź 2017, 19:20 
member
member

Podbijam, dla mnie może być nawet serwer rack 1-2U, ale też przede wszystkim żeby był cichy, bo będzie stał w domu :)

eljan - jakbyś znalazł coś poza forum to napisz tutaj też.

Post #238 : 04 paź 2017, 21:13 
CCIE
CCIE

Supermicro SuperServer z bloga TinkerTry: https://tinkertry.com/supermicro-supers ... 0-are-here

Oczywiście ja używam UCSów, ale mam ten luksus że mam gdzie je wstawić, zamknąć i jak schłodzić. Dwie sztuki po 768GB RAMu i po dwa E5-2699v3 dają radę. A to, że hałasują, mnie nie interesuje :)

Post #239 : 04 paź 2017, 22:21 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
Supermicro SuperServer z bloga TinkerTry: https://tinkertry.com/supermicro-supers ... 0-are-here

Oczywiście ja używam UCSów, ale mam ten luksus że mam gdzie je wstawić, zamknąć i jak schłodzić. Dwie sztuki po 768GB RAMu i po dwa E5-2699v3 dają radę. A to, że hałasują, mnie nie interesuje :)
Hej Łukasz,

Czy jest możliwość wstawienia się do Ciebie ? :)

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Do you have questions about CCIE.pl board ?
Just mail me :) patryk@ccie.pl

Post #240 : 04 paź 2017, 23:16 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Cytuj:

Hej Łukasz,

Czy jest możliwość wstawienia się do Ciebie ? :)
Do domu? Nie :) Ale jeśli potrzebujesz odpalić sobie VMkę, da się to załatwić.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 18 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00