CCIE Security na kompie :) Temat rozwiązany

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#76

#76 Post autor: martino76 »

badSector pisze:WItam,

horac potrzebuje odpalic QEMU z dynagen. Wszystko chodzi ok to momentu w ktorym staram sie odpalic ASA z QEMU z komenda:
A nie lepiej uzyc vASA :) i nietrzeba sie bawic z QEMU.

Pozdro,

badSector
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 23 kwie 2011, 05:08

#77

#77 Post autor: badSector »

martino76 zakladam ze vASA to VM ESXi. Problem polega na tym ze ja nie mam Esxi.
Nawet gdybym uruchomil vASA za pomoca Qemu to i tak wracam do tego samego problemu czyli jak polaczyc Qemu z dynagen ini file. Opcja -net udp to fork GNS3. Problem no GUI.

Zainstalowalem najnowsza wesje QEMU 2.4.0.1 i teraz dostaje info:
qemu-system-x86_64: -net udp,vlan=1,sport=30001,dport=20001,daddr=127.0.0.1: Invalid parameter 'udp'

Ktos probowal ktos wie?

horac

#78

#78 Post autor: horac »

badSector pisze:martino76 zakladam ze vASA to VM ESXi. Problem polega na tym ze ja nie mam Esxi.
Nawet gdybym uruchomil vASA za pomoca Qemu to i tak wracam do tego samego problemu czyli jak polaczyc Qemu z dynagen ini file. Opcja -net udp to fork GNS3. Problem no GUI.

Zainstalowalem najnowsza wesje QEMU 2.4.0.1 i teraz dostaje info:
qemu-system-x86_64: -net udp,vlan=1,sport=30001,dport=20001,daddr=127.0.0.1: Invalid parameter 'udp'

Ktos probowal ktos wie?
Zawsze masz VIRL. Ostatnio troche z tego korzystam, nie wszystko z tego Autonetkit dziala ale i tak jest fajnie ze duza czesc malpiej roboty mozna pominac i skupic sie na testowaniu tego co cie interesuje. Nie dziala w ogole automatyczne GRE nie wiem czemu.

Tam jest vASA i mozesz to odpalic na ESXi, Vmware workstation. Takze nie potrzebujesz Quemu ale potrzebujesz VIRL


BTw ja odpalalem ASA z img:

Kod: Zaznacz cały

qemu.exe -L . -hda asa2.img -m 256 -net nic,vlan=5,model=pcnet,macaddr=00:aa:00:00:01:05 -net udp,vlan=5,sport=30005,dport=20005,daddr=127.0.0.1 -net nic,vlan=6,model=pcnet,macaddr=00:aa:00:00:01:06 -net udp,vlan=6,sport=30006,dport=20006,daddr=127.0.0.1 -net nic,vlan=7,model=pcnet,macaddr=00:aa:00:00:01:07 -net udp,vlan=7,sport=30007,dport=20007,daddr=127.0.0.1 -net nic,vlan=8,model=pcnet,macaddr=00:aa:00:00:01:08 -net udp,vlan=8,sport=30008,dport=20008,daddr=127.0.0.1 -serial telnet:127.0.0.1:2010,server,nowait 

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#79

#79 Post autor: PatrykW »

.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

horac

#80

#80 Post autor: horac »

I am using unetlab to build labs from INE and Cisco so I can practice for the practical lab exam for CCIE SP. I got through CCIE RS with the help of iou-web, but I required real hardware lab to complete the training which was a big expense. Having unetlab I can build the SP lab 100% virtual and practice design and scenarios ready for the test.

I am Head of ICT for Moraitis Communications, an ICT Company in Sydney, Australia.

James Joyce

Ten gosc to niezly desperat, przceiez ten unetlab to nakladka w stylu vm maestro tylko o wiele bedniejsze niz to co oferuje Cisco. W dodatku IOU/IOL jest nielegalny i jeszcze chwalenie sie tym publicznie to szczyt arogancji. W dodatku obecna wersja VIRL ma image do switcha L2 ktory jest calkiem fajny, podstawy dzialaja i nie ma zadnych problemow.

Jeszcze jakby Cisco pozwolilo na 30 Nodow za te 120$ rocznie to juz w ogole ja nie potrzebuje nic innego, tylko to rozwijac i troche usprawnic ten Autonetkit bo nie wszystko dziala i dac wiecej jeszcze opcji inteligentnego pakowania konfigow by moc mocniej skupic sie na design.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#81

#81 Post autor: mihu »

dla mnie wkurzające w VIRLu są dwie rzeczy, chyba, że się zmieniło przez ostatnie parę miesięcy:

1. potrzeba łączenia się z serverem licencji co 7 dni
2. brak możliwości instalacji na ESXi po tym jak się wybrało WRK (przynajmniej tak było napisane bo nie testowałem).

zrobiłem ten błąd, że chciałem przetestować na laptopie firmowym, ale warunek 1 i jednak za mało RAMu praktycznie uniemożliwiają pracę.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#82

#82 Post autor: Marek607 »

Jak to faktycznie wygląda z utylizacją RAM-u w virlu?
Obecnie caly czas gns, ale widze że nieźle sie to rozwija więc móglbym spróbować - tylko czy jest sens na sprzęcie z 8 Gb RAM ( sprzęt tylko pod virl + system)

Nie chce odpalać 1U w pokoju bo po takich "głośnych" nocach mam ciche dni :P

Edit - procek mam Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30GHz

horac

#83

#83 Post autor: horac »

Z praktycznego punktu widzenia, zeby odpalic 15 nodow to 38GB ramu. Zakladajc 5 IOS-XRv i 10x IOS-XE

IOSv jest mniej wymagajacy

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#84

#84 Post autor: mihu »

Marek607 pisze:8 Gb RAM
Też mam 8GB RAMu i nie udało mi się odpalić nawet jednego NX-OSa. Ale próbowałem wczesnym latem ostatnim razem, więc może coś naprawili.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#85

#85 Post autor: Marek607 »

W takim razie pozostaje GNS który jakoś sobie radzi na moje potrzeby - o ile idzie przełknąć koszt VIRL-a to już zakup sprzętu pod jego utrzymanie zdecydowanie nie na przeciętną kieszeń.

Awatar użytkownika
SongoKu
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 12 paź 2009, 22:03
Lokalizacja: Krk

Re:

#86

#86 Post autor: SongoKu »

ja uruchomiałem NX-OSa na VIRLu jak był jeszcze dostępny tylko dla Cisco wewnętrznie na 8GB ramu bez problemu ;)
mihu pisze:
Marek607 pisze:8 Gb RAM
Też mam 8GB RAMu i nie udało mi się odpalić nawet jednego NX-OSa. Ale próbowałem wczesnym latem ostatnim razem, więc może coś naprawili.

saleta16
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 10 gru 2015, 11:24
Lokalizacja: Poland

Re:

#87

#87 Post autor: saleta16 »

martino76 pisze: 18 paź 2015, 20:51
badSector pisze:WItam,

horac potrzebuje odpalic QEMU z dynagen. Wszystko chodzi ok to momentu w ktorym staram sie odpalic ASA z QEMU z komenda:
A nie lepiej uzyc vASA :) i nietrzeba sie bawic z QEMU.

Pozdro,
Pamiętaj, że ASAv ma pewne ograniczenia, nie przetrenujesz na niej:
- Clusteringu
- Multiple Context
- Active/Active Failover
- Etherchannelu..

Jeśli się mylę to mnie popraw:)
Ale do CCNP Security ASAv wystarczy w zupełności

ODPOWIEDZ