Packet Tracer 5 router-pc

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
dariolee
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2008, 18:34

Packet Tracer 5 router-pc

#1

#1 Post autor: dariolee »

Witam,
Mam problem z bezpośrednim podłączeniem pc z routerem a konkretniej nie działa mi połączenie na prostym kablu. Jak zrobię połączenie kablem krosowym to jest połączenie. :? Ktoś ma podobny błąd w aplikacji czy mi się jakaś felerna trafiła ?

horac

#2

#2 Post autor: horac »

Nie, interfejs Fa0/x routera do PC sie krosem laczy, prosty kabel jest gdy masz modul switcha w routerze. Na przyszlosc

watek dla ciebie

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#3

#3 Post autor: garfield »

horac pisze:Nie, interfejs Fa0/x routera do PC sie krosem laczy, prosty kabel jest gdy masz modul switcha w routerze. ....
W realnym świecie jeśli interfejs Gigowy to może być i prosty kabel i crosowy :wink:
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

horac

#4

#4 Post autor: horac »

dlatego napisalem fa0/x :P

dariolee
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2008, 18:34

#5

#5 Post autor: dariolee »

Czyli rozumiem, że jak mam te Fe0/0 i Fe0/1 to tylko krosem mogę się podpiąć. A jak do routera wsadzę "The HWIC-4ESW provides 4 switching ports." to podłącze prostym, gdyż na tym HWICu działają jak porty switchowe ? :)

Awatar użytkownika
rack
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:22

#6

#6 Post autor: rack »

2 takie same urządzenia łączysz cablem crossover.

Router<<>>Router
Switch<<>>Switch
Komputer<<>>Router

Z wyjątkiem urządzeń, które mają funkcje auto MDIX gdyż te sobie same potrafią ustalić pary do zamiany(np. 2960).
Jak wsadzisz do routera HWIC-4ESW to bedzie działać na prostym.

To są podstawy więc poczytaj troche bo bez tego ciężko dalej...

dariolee
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2008, 18:34

#7

#7 Post autor: dariolee »

Takie podstawy połączeniowe to wiem jak wyglądają ale:
horac pisze:Nie, interfejs Fa0/x routera do PC sie krosem laczy, prosty kabel jest gdy masz modul switcha w routerze. Na przyszlosc

watek dla ciebie
O tym krosie nie wiedziałem. Do routera zawsze się dostawałem po konsoli albo telnetem ;]
A z czystej ciekawości. Nowe routery nie potrafią same rozpoznać kabelka i do niego się dopasować ? Czy to potrafią tylko na gigabitach a nie fe ?

horac

#8

#8 Post autor: horac »

dariolee pisze:Takie podstawy połączeniowe to wiem jak wyglądają ale:
horac pisze:Nie, interfejs Fa0/x routera do PC sie krosem laczy, prosty kabel jest gdy masz modul switcha w routerze. Na przyszlosc

watek dla ciebie
O tym krosie nie wiedziałem. Do routera zawsze się dostawałem po konsoli albo telnetem ;]
A z czystej ciekawości. Nowe routery nie potrafią same rozpoznać kabelka i do niego się dopasować ? Czy to potrafią tylko na gigabitach a nie fe ?

Potrafia, a to ze sie dostawales po konsoli, to nie ma znaczenia bo to polaczenie szeregowe sluzy do wstepnej konfguracji urzadzenia, np podniesienie interfejsu i konfiguracja IP. A telnetowales sie wtedy gdy byl podlaczony pewnie do switcha w packet tracer a ty pecetem do switcha.

dariolee
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2008, 18:34

#9

#9 Post autor: dariolee »

Dokładnie. Konsolką przez przejściówkę rs do usb a telnetem przez switcha. Tylko zaciekawiło mnie, że połączenie pc-router musi być krosowanym kablem. NIgdy nie próbowałem tego na żywo a tu w symulatorze taką ciekawostkę trafiłem :)

horac

#10

#10 Post autor: horac »

dariolee pisze:Dokładnie. Konsolką przez przejściówkę rs do usb a telnetem przez switcha. Tylko zaciekawiło mnie, że połączenie pc-router musi być krosowanym kablem. NIgdy nie próbowałem tego na żywo a tu w symulatorze taką ciekawostkę trafiłem :)
Symulator jest dosc liniowy, on sluzy do kursow Cisco Academy, w Curriculum pisza ze crossover to i w symulatorze tak jest. To nie jest narzedzie do tego by sie czegos nauczyc tylko zeby zdac CCNA.

ODPOWIEDZ