VPN i pacekt tracer 5.3. Jak skonfigurować?

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
krzychu886
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2010, 22:59

VPN i pacekt tracer 5.3. Jak skonfigurować?

#1

#1 Post autor: krzychu886 »

Witam wszystkich

Tworzę sobie troszkę ostatnio moich pomysłów w Packet Tracer. Generalnie dopiero co zacząłem zabawę w cisco...
Od wersji 5.2 istnieje możliwość użycia VPN (m.in. IPsec) i tutaj pojawia się moje pytanie jak użyć tego w tym programie. Tzn jakiego routera najlepiej do tego wybrać i gdzie mogę znaleźć shell konfiguracyjny w postaci graficznej. Przyznam że uczę się za pomocą graficznego, sprawdzając krok po kroku komendy w tekstowym.
W internecie znalazłem kilka stron opisujących konfiguracje ale mnie interesuje wersja graficzna w PT. Może ktoś z Was mógłby mnie naprowadzić gdzie te funkcje znaleźć i może jakieś początki jak się do tego zabrać. Oczywiście chodzi mi tu o najprostszą wersję tego rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#2

#2 Post autor: garfield »

i kolejny raz...

zostaw PT zainteresuj się dynamipsem jak chcesz się czegoś nauczyć i odpuść sobie graficzny interfejs


a swoją drogą:
gdzie mogę znaleźć shell konfiguracyjny w postaci graficznej
ciekawe zdanie :P
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
B.
wannabe
wannabe
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2008, 03:07

#3

#3 Post autor: B. »

garfield pisze: a swoją drogą:
gdzie mogę znaleźć shell konfiguracyjny w postaci graficznej
ciekawe zdanie :P
tzw. oksymoron 8)
Pozdrawiam
B.

"Training is useful, but there is no substitute for experience"

krzychu886
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2010, 22:59

#4

#4 Post autor: krzychu886 »

Hmmm...

Oksymoron mówicie... no tak źle to troszkę ująłem ale grunt że się połapaliście o co chodzi. Chodzi mi o bardzo prostą rzecz Panowie. Każdy z Was kiedyś zaczynał... Nie prosiłem o uwagi co do mojej wypowiedzi chodź rzeczywiście było to trochę nie fortunne.

Panowie proste pytanie - jak zrobić VPN-a między dwoma routermi używając PT5.3 najlepiej w trybie graficznym. Proszę oczywiście o podpowiedzi a nie o uwagi typu "kolejny raz..." - może jest jakieś forum dla początkujących które nie raziło by w oczy tak bardzo zaawansowanych użytkowników którzy wszystko wiedzą lepiej i zawsze mają coś złośliwego do powiedzenia. No nic takie życie jak człowiek chce się czegoś od "starszych" dowiedzieć...

Dziękuję za zrozumienie.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#5

#5 Post autor: garfield »

krzychu886 pisze:Hmmm...

Oksymoron mówicie... no tak źle to troszkę ująłem ale grunt że się połapaliście o co chodzi. Chodzi mi o bardzo prostą rzecz Panowie. Każdy z Was kiedyś zaczynał... Nie prosiłem o uwagi co do mojej wypowiedzi chodź rzeczywiście było to trochę nie fortunne.

Panowie proste pytanie - jak zrobić VPN-a między dwoma routermi używając PT5.3 najlepiej w trybie graficznym. Proszę oczywiście o podpowiedzi a nie o uwagi typu "kolejny raz..." - może jest jakieś forum dla początkujących które nie raziło by w oczy tak bardzo zaawansowanych użytkowników którzy wszystko wiedzą lepiej i zawsze mają coś złośliwego do powiedzenia. No nic takie życie jak człowiek chce się czegoś od "starszych" dowiedzieć...

Dziękuję za zrozumienie.
A gdzie tu złośliwości?
starsi radzą Ci po prostu jak się uczyć lepiej żebyś sam sobie krzywdy nie zrobił - uwierz mi mało kto (a raczej nikt) zaczynał od klikania a później patrzenia co jest w configu
Chyba lepiej tutaj usłyszeć co i jak niż się później zbłaźnić w pracy lub na rozmowie o pracę
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#6

#6 Post autor: weis »

garfield pisze: Chyba lepiej tutaj usłyszeć co i jak niż się później zbłaźnić w pracy lub na rozmowie o pracę
Słyszeliście kiedys o kimś kto na rozmowie o prace chwalił się PT?!? :shock:
Fire, aim, ready!

ODPOWIEDZ