Jaki obecnie sprzet potrzebny jest do CCIE na dynamips?

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
horac

#16

#16 Post autor: horac »

vrankom pisze:
horac pisze:
weis pisze:No generalnie GNS3 się mocno rozwinął. Ale dalej lepiej chodzi po linuxem niż pod windowsem.
pewnie tak ale przy i7 i 8GB ramu nie robi to roznicy raczej
robi, pod wingroza chodzi fatalnie,
generalnie ja ustawiam idlepc per hypervisor i grupuje je po max 2 routery, inaczej nie chodzi to jakbymtego chcial - szczegolnie z vmware'ami w tle
mi chodzi dobrze, ale jako windows mam na mysli windows 7 x64. Fakt grupuje po 4 routery na jeden hypervisor ale spokojnie daje im 192 ramu i ghostios, sparsmem i mpam mam na false i daje to rade, odpalam pelne topologie bez problemu.

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#17

#17 Post autor: Slomek. »

Potwierdzam że pod Windows 7 x64 da się spokojnie pracować, u mnie przy 11 routerach + 2 ASA + IPS (qemu) + 2 sesje VMWare ( Windows 2003 i XP) mam wykorzystanie procesora na poziomie 7-8 %. Całość spięta dwoma hypervisorami ( jeden 7 drugi 4 routery). Przy mojej specyfikacji i7 740, 6GB Ram jedynym ograniczeniem jest ilość pamięci, procesor praktycznie odpoczywa, kwestia leży w optymalizacji tego wszystkiego. Nie wiem czemu ale czasami qemu z ASA potrafi się tak uruchomić, że mam zabity jeden rdzeń, wtedy pomaga restart systemu i wszystko jest ok. Dodam tylko, że pod Ubuntu nie udało mi się osagnac takiego stopnia optymalizacji na tym sprzęcie jak właśnie pod Windows7.
Trecom.pl

Awatar użytkownika
czarny85
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:47

#18

#18 Post autor: czarny85 »

Dodatkowo polecam ustawić idlemax na 100, pozwala to też znacznie obniżyć obciążenie procka.

Awatar użytkownika
dacula
wannabe
wannabe
Posty: 504
Rejestracja: 28 lip 2008, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#19

#19 Post autor: dacula »

Czy przez problemy z wydajnoscia pc moze padac mi np. Sasiedztwo bgp lub ldp?

horac

#20

#20 Post autor: horac »

dacula pisze:Czy przez problemy z wydajnoscia pc moze padac mi np. Sasiedztwo bgp lub ldp?
tak, bgp dosc mocno obciaza proces, to samo jest z pingami, pusc np 100 pingow jeden po drugim i zobacz jak zuzycie procka wzrosnie momentalnie. I w tym momencie gdzies moze ci pasc sesja tcp czyli sasiedztwo bgp

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#21

#21 Post autor: garfield »

5x7200, 7x3745, switch ATM, interfejsy SONET - 40% CPU (laptop - C2D T9600, 8GB RAM, Win 7 64bit)

polecam podobnie jak czarny85 mieć pierwszą linijkę w pliku .NET

Kod: Zaznacz cały

idlemax = 100
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
czarny85
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:47

#22

#22 Post autor: czarny85 »

Można też to w gnsie lub w dynamipsie ustawić wpisując w oknie poleceń idlepc idlemax /all 100.

horac

#23

#23 Post autor: horac »

idlemax ma tez swoje wady, proponuje poprobowac wydawac komendy typu show run

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#24

#24 Post autor: garfield »

horac pisze:idlemax ma tez swoje wady, proponuje poprobowac wydawac komendy typu show run
i wyświetla się konfiguracja... (chyba że jeszcze czegoś mamy się spodziewać) :lol:
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

horac

#25

#25 Post autor: horac »

garfield pisze:
horac pisze:idlemax ma tez swoje wady, proponuje poprobowac wydawac komendy typu show run
i wyświetla się konfiguracja... (chyba że jeszcze czegoś mamy się spodziewać) :lol:
No u mnie to okrutnie zamula, czekam chyba z 30 sekund zanim show run wyskoczy a do tego zrywa nawet sesje frame-relay. To samo mam z context help, zamula z 1 sekunde zanim tabem sie dopelni komenda, bez ustawienia idlemax wszystko szybko lata

Awatar użytkownika
dacula
wannabe
wannabe
Posty: 504
Rejestracja: 28 lip 2008, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#26

#26 Post autor: dacula »

U mnie rowniez zauwaylem zrywanie sasiedztwa mpls i bgp. Troche to drazniace jak mi trasy gina z vrf bo juz potem glupie co zrobilem, ze przestalo dzialac ;-)

ODPOWIEDZ