gns podpiety do fizycznych urzadzen

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
doger31
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:23

gns podpiety do fizycznych urzadzen

#1

#1 Post autor: doger31 »

Jest to moja pierwsza wizyta na forum więc witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym sobie stworzyć małego laba i chciałbym połączyć rutery z gns3 do fizycznych switchy. Zakupiłem w tym celu dodatkowe dwa adaptery usb to lan. Mam więc do wykorzystania trzy (dwa x usb i jeden normalny lan) wyjścia z gns.
Chciałem na początku sprawdzić czy wszystko działa i postanowiłem podpiąć trzy rutery z gns do jednego fizycznego switcha, nadać im adresy w tej samej sieci i sprawdzić czy będą się pingować przez zewnętrzny switch.
Możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić bo próbowałem i nie śmiga. Teraz nie wiem czy źle coś robię czy adaptery są złe.
Jak mają wyglądać ustawienia kart sieciowych? czy mają one mieć adresy takie jak te wpisane na ruterach w gns, czy mają mieć adresy w tej samej sieci?
Definiuje wszytskie lany w chmurze GNS i każdy ruter podłączam do chmury. Jeśli ustawie adresy na fizycznych lanach z tej samej puli każdy ruter w gns pinguje mi ten fizycznie ustawiony adres na karcie ale nic dalej nie widzi. Próbowałem nawet podłaczyć dwa interfejsy fizyczne kablem crosowym aby wyeliminować switcha i też nic.
Co źle czynie?
W windows 7 adaptery normalnie pracują bo próbowałem się przez nie wydostać do internetu i wygląda że pracują prawidłowo.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

#2 Post autor: miboo »

Jak rozumiem zrobiłeś wszystko jak tutaj (GNS Tutorial Youtube) lub tutaj (również GNS Tutorial Youtube). Jeżeli tak to w następnej kolejności firewall na W7.

W międzyczasie daj znać czy działa Ci połaczenie JEDNEGO router do fizycznej sieciówki (sieciówka z adresem podsieci używanej przez router/SVI na przełączniku) OR czy działa Ci ping dowolnego adresu w internecie/bramy jak użyjesz sieciówki podłączonej do netu.

doger31
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:23

#3

#3 Post autor: doger31 »

Podłączyłem tak jak na wideo http://www.youtube.com/watch?v=tgJgUyja0XU i tak jest coś dziwnego. Na wideo jest mowa że moja karta zostanie bypass, a u mnie z rutera w gns pinguje moją kartę i nic dalej (czyli mojego rzeczywistego rutera). W laptopie adapter chodzi normalnie łącze się przez niego do sieci.


Zrobiłem ten sam test tylko podłączyłem ruter w gns przez karte lan którą mam w laptopie i działa wszystko ok. Więc wygląda, że to problem z adaterem usb na lan.
Macie pomysł co to może być?
Szukałem w konfiguracji, jedyne co mi wpadło w oko to że kart llan ma adres sieciowy ustawiony na nieobecny a na adapterze jest przypisany Mac.

Sebastian_wawa
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: Sebastian_wawa »


doger31
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:23

#5

#5 Post autor: doger31 »

Film pomocny, jednak już udało mi się wszystko prawidłowo zestawić poprzez interfejs lan w laptopie.
Problem jest gdy próbuje to samouzyskać poprzez adapter LAN - USB. Normalenie adapter działa prawidłowo, gdyż próbowałem podpiąc przez niego się do sieci i jest OK. Jak podłącze go do chmury w gns to nie ruter logiczny w gns inguje mi adapter i nic dalej i zastanawiam się co jest nie tak.

ODPOWIEDZ