IOS-XE i Lab z CSR1000V

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#16

#16 Post autor: lbromirs »

horac pisze:Mi ten ASR 1000v sypie

Kod: Zaznacz cały

PLATFORM_INFRA-5-IOS-INTR_OVER_LIMIT
Ktos wie o co chodzi ?
"Note The Cisco CSR 1000V router supports a maximum of 10 vNICs (the maximum supported by ESXi 5.0)"

horac

#17

#17 Post autor: horac »

Lukasz hmm odpalam to na vmware 8.x przez ova, i tam jest obraz z 3 kartami, wiec to chyba nie to

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#18

#18 Post autor: lbromirs »

horac pisze:Lukasz hmm odpalam to na vmware 8.x przez ova, i tam jest obraz z 3 kartami, wiec to chyba nie to
Zwracam honor. Nie chodzi o interfejsy tylko o przerwania, komunikat oznacza, że IOS wyłączył na jakąś chwilę przetwarzanie przerwań. Ten komunikat może zdarzyć się przy przełączaniu RP, ale nie powinien pojawić się normalnie. Za wolne CPU masz? Albo dałeś za mało zasobów obrazowi?

Generalnie router działa, czy nie?

horac

#19

#19 Post autor: horac »

lbromirs pisze:
horac pisze:Lukasz hmm odpalam to na vmware 8.x przez ova, i tam jest obraz z 3 kartami, wiec to chyba nie to
Zwracam honor. Nie chodzi o interfejsy tylko o przerwania, komunikat oznacza, że IOS wyłączył na jakąś chwilę przetwarzanie przerwań. Ten komunikat może zdarzyć się przy przełączaniu RP, ale nie powinien pojawić się normalnie. Za wolne CPU masz? Albo dałeś za mało zasobów obrazowi?

Generalnie router działa, czy nie?
Dziala tylko caly czas sypie tym komunikatem i pod nim traceback sie pojawia. Hmm odpalam to na i5 drugiej generacji, nie powinno byc problemu raczej. RAM tez mam 16Gb

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#20

#20 Post autor: lbromirs »

horac pisze:
lbromirs pisze:
horac pisze:Lukasz hmm odpalam to na vmware 8.x przez ova, i tam jest obraz z 3 kartami, wiec to chyba nie to
Zwracam honor. Nie chodzi o interfejsy tylko o przerwania, komunikat oznacza, że IOS wyłączył na jakąś chwilę przetwarzanie przerwań. Ten komunikat może zdarzyć się przy przełączaniu RP, ale nie powinien pojawić się normalnie. Za wolne CPU masz? Albo dałeś za mało zasobów obrazowi?

Generalnie router działa, czy nie?
Dziala tylko caly czas sypie tym komunikatem i pod nim traceback sie pojawia. Hmm odpalam to na i5 drugiej generacji, nie powinno byc problemu raczej. RAM tez mam 16Gb
Ale konkretnie którego i5? i5 ma w porywach w całości cztery rdzenie, nie wiem jak dobrze daje sobie radę z emulacją 4 vCPU i czy tyle przydzieliłeś. Co parę dni testuje świeżą wersję 'codzienną' i przy mniejszych ilościach vCPU dzieją się czasami różne rzeczy.

VMWare Workstation i Fusion nie są oficjalnie wspierane. Jeśli nie potrafisz sobie poradzić ze zbudowaniem środowiska, proponuje zdobyć UCSa i wystawić to sobie gdzieś. Po SECURE dawałem chętnym dostęp do swojego laba właśnie w ten sposób.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#21

#21 Post autor: peper »

Ja mam i7-3770K i śmiga ładnie. Przy całym tylko labie 16GB pamięci zaczyna wyjeżdżać na swapa więc może trzeba będzie rozbudować. A 640KB miało starczyć każdemu....
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

horac

#22

#22 Post autor: horac »

Intel Core i5-2520M i dostaje traceback w postaci

%PLATFORM_INFRA-5-IOS_INTR_OVER_LIMIT: IOS thread disabled interrupt for 11 sec i kod tracebacka

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#23

#23 Post autor: frontier »

horac pisze:Intel Core i5-2520M i dostaje traceback w postaci

%PLATFORM_INFRA-5-IOS_INTR_OVER_LIMIT: IOS thread disabled interrupt for 11 sec i kod tracebacka
To samo mam na AMD A8 5600k.
Caveats for Cisco IOS Release 15.3(2)S

CSCts52120

Symptoms: Tracebacks are seen for PLATFORM_INFRA-5-IOS_INTR_OVER_LIMIT.

Conditions: This symptom is observed with RPSO.

Workaround: There is no workaround.
cokolwiek RPSO znaczy :)
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

horac

#24

#24 Post autor: horac »

hah frontier dobrze wiedziec ze nie jestem sam z tym problemem :)

"There is no workaround" Sad but true :wink:

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#25

#25 Post autor: lbromirs »

frontier pisze:cokolwiek RPSO znaczy :)
RP Switch-Over. Tak jak pisałem wyżej, może się to zdarzać przy przełączeniach redundantnego RP w fizycznym ASRze 1k.

Najprawdopodobniej Wasze CPU źle emulują 4 vCPU i zaczyna się problem z wyzwalaniem i obsługą przerwań.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#26

#26 Post autor: frontier »

lbromirs pisze: RP Switch-Over. Tak jak pisałem wyżej, może się to zdarzać przy przełączeniach redundantnego RP w fizycznym ASRze 1k.

Najprawdopodobniej Wasze CPU źle emulują 4 vCPU i zaczyna się problem z wyzwalaniem i obsługą przerwań.
Mniejsza o to, najwazniejsze ze router dziala.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#27

#27 Post autor: vrankom »

Hym u mnie na i7 3.6 (i7-3820) 64GB RAM pod win8 + vmware workstation 9 smiga
zadnych bledow

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28

#28 Post autor: miboo »

Zapewne wielu z was już to widziało już wpis Briana Dennis'a na blogu INE - klik. Biorąc pod uwagę to, różne wpisy ludzi z Cisco m.in. na LinkedIN oraz informacje na przeróżnych Webexach, można zakładać, że już niedługo zobaczymy odpowiedniki CSR1000V dla IOS, IOS-XR, NX-OS. Brzmi ciekawie. Pytanie jak rozwinie się to w temacie licencyjny oraz w temacie dostepu do wersji ewaluacyjnych.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#29

#29 Post autor: lbromirs »

miboo pisze:Zapewne wielu z was już to widziało już wpis Briana Dennis'a na blogu INE - klik. Biorąc pod uwagę to, różne wpisy ludzi z Cisco m.in. na LinkedIN oraz informacje na przeróżnych Webexach, można zakładać, że już niedługo zobaczymy odpowiedniki CSR1000V dla IOS, IOS-XR, NX-OS. Brzmi ciekawie. Pytanie jak rozwinie się to w temacie licencyjny oraz w temacie dostepu do wersji ewaluacyjnych.
Pisałem o tym dwa lata temu.

Jest już gotowy interfejs wizualizacyjny do budowy sieci, są gotowe binarki. Wszystko wymaga testowania i przygotowania do oferowania na rynek. Część będzie oferowana tak jak CSR 1000v i ASA 1000v, część przez chmurę.

horac

#30

#30 Post autor: horac »

Dobra juz wiem ;] czemu dostawalem ten komunikat wredny. Zle mialem ustawione procki, zamiast dac 4 CPU i 1 watek to mialem na odwrot.

format OVA ma dobrze wszystko, natomiast przy instalacji z .iso trzeba recznie to ustawiac.

ODPOWIEDZ