Symulacja środowiska IPv6 - GNS3

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
mindismine
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2013, 21:12

Symulacja środowiska IPv6 - GNS3

#1

#1 Post autor: mindismine »

Witam,

Mam problem z symulacją środowiska IPv6 w GNS3. Topologia wygląda tak: K1=>S1=>R1=>R3(ISP)=>R2=>S2=>K2. Wszystkie interfejsy skonfigurowane w trybie full duplex, routing statyczny na wszystkich routerach, K1 pinguje K2. Problem tkwi w tym, że potrzebuję zrobić test przepustowości i zmierzyć opóźnienie pakietu z K1 do K2. Hosty to maszyny wirtualne z Ubuntu.
Zainstalowałem na każdym hoście iperf w celu zmierzenia przepustowości, na jednym jako serwer i na drugim jako klient, ale wciąż mam problem z pomiarami na IPv6. Klient komunikujący się z serwerem po IPv6 może generować jedynie ruch UDP. W przypadku TCP wyświetla mi komunikat - write1 failed: broken pipe lub wyświetla anormalną przepustowość w granicach kilkuset Gb/s. Po UDP wyświetla do 5 Mb/s kiedy powinno być około 10 razy większa.

Czy ktoś mógłby mnie nakierować na właściwy kierunek? Ewentualnie zaproponować jakiś inny dobry sniffer/generator/analizator pod Linuxa?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

horac

#2

#2 Post autor: horac »

zapomnij o GNS3 pod katem testowania wydajnosci, duza ilosc pakietow nie jest obslugiwana poprawnie i wali w CPU komputera

mindismine
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2013, 21:12

#3

#3 Post autor: mindismine »

A da się w jakikolwiek inny sposób przetestować tunelowanie na tym symulatorze?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

mindismine pisze:A da się w jakikolwiek inny sposób przetestować tunelowanie na tym symulatorze?
GNS nie jest symulatorem. Ba, sam GNS jest jedynie nakładką graficzną na emulator dynamips. A między symulatorem i emulatorem jest zasadnicza różnica.

mindismine
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2013, 21:12

#5

#5 Post autor: mindismine »

Kyniu pisze:GNS nie jest symulatorem. Ba, sam GNS jest jedynie nakładką graficzną na emulator dynamips. A między symulatorem i emulatorem jest zasadnicza różnica.
Na pewno będę pamiętał.

ODPOWIEDZ