Symulacja 2 sieci i internetu pomiędzy nimi w GNS3

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
TOM_ASHH
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:58

Symulacja 2 sieci i internetu pomiędzy nimi w GNS3

#1

#1 Post autor: TOM_ASHH »

Witam wszystkich,

chciałbym za symulować 2 sieci LAN i internet pomiędzy nimi próbowałem coś takiego zrobić przez chmury które były podłączone do Microsoft Loopback Adapterów i te zmostkowałem aczkolwiek nie działa pytanie czy można to zrobić i jak ? przez switach normalnie puścić miedzy dwiema sieciami ?
Po co mi to a mianowicie chciałbym przeprowadzić kilka ataków na protokoły routingu używając KALI LINUX.

Obrazek

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Symulacja 2 sieci i internetu pomiędzy nimi w GNS3

#2

#2 Post autor: SQ8UW »

TOM_ASHH pisze:Witam wszystkich,

chciałbym za symulować 2 sieci LAN i internet pomiędzy nimi próbowałem coś takiego zrobić przez chmury które były podłączone do Microsoft Loopback Adapterów i te zmostkowałem aczkolwiek nie działa pytanie czy można to zrobić i jak ? przez switach normalnie puścić miedzy dwiema sieciami ?
Po co mi to a mianowicie chciałbym przeprowadzić kilka ataków na protokoły routingu używając KALI LINUX.
Nie działa dokładnie co? :>
Warstwa druga/trzecia?

Jak się bawić, to może Huba'a użyjesz na styku Router-Router -> dodajesz do niego swoją chmurkę i możesz gromadzić ruch z płaszczyzny sterowania. Po odpowiedniej konfiguracji bez problemu skomunikujesz się z interfejsami routerów.

Możliwości ja widzę kilka, aby rozwiązać problem/przedstawić rozwiązanie :) Ze switchami też nie będzie problemu. Poszukaj na necie obrazu Qemu dystrybucji Linuxa, która zajmuje jakieś nie wiem 100MB? Ja tak testowałem Multicasty, inne pierdółki.

Ostatnio ataki na usługi serwerów MS Windows Server 2012 przeprowadzałem w oparciu o packETH w systemie Ubuntu. Trochę więcej zabawy, ale większa przyjemność ;)
Jak coś pisz na PW.

ODPOWIEDZ