VIRL Renewal

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

VIRL Renewal

#1

#1 Post autor: Kyniu »

Minął rok, czas odnowić licencję i tu zonk. Upust za odnowienie to ...... 10%. No bez jaj. 179,99 USD w stosunku do 199,99 USD dla kogoś kto kupuje pierwszy raz - jakby mi ktoś dał w twarz. Lepiej jakby już nie dawali nawet tych 10% bo to tylko działa drażniąco. Nie wiecie czy są planowane jakieś promocje albo dostępne gdzieś kupony, które pozwalają nieco zbić tę cenę?

Awatar użytkownika
grze
wannabe
wannabe
Posty: 419
Rejestracja: 09 cze 2008, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#2

#2 Post autor: grze »

Ostatnio widziałem promo na większą ilośc nodów (30). Upustów cenowych nie widziałem.
It doesn't matter how many certs you've got... it's really all about the pure knowledge behind them...

lukewisniewski
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 04 sty 2016, 20:36

#3

#3 Post autor: lukewisniewski »

Zapytam przy okazji jak można, do np ccna/ccnp security virl mi totalnie wystarczy? Czy raczej pudełko by się przydało?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

lukewisniewski pisze:Zapytam przy okazji jak można, do np ccna/ccnp security virl mi totalnie wystarczy? Czy raczej pudełko by się przydało?
Będę niepoprawny politycznie ale - do zdania dowolnego CCNA po prawdzie nie jest Ci potrzebny sprzęt ani lab. Jest owszem ciekawym dodatkiem, warto mieć jakieś obeznanie w sprzęcie ale sam egzamin jest mocno teoretyczny, a pytania, o których pisać nie wolno, są pamięciowe. Zakuj, zdaj, zapamiętaj. Typu "na urządzeniu XXX aby nim zarządzać przez ZZZ musisz przepuścić na firewall'u protokół ABC na porcie DEF". I cztery czy pięć odpowiedzi do wyboru.

Z egzaminami certyfikacyjnymi jest jak z prawem jazdy. Nauka jazdy a nauka do egzaminu na prawo jazdy to są dwie całkiem różne sprawy (niestety).

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#5

#5 Post autor: Marek607 »

Kyniu pisze:
lukewisniewski pisze:Zapytam przy okazji jak można, do np ccna/ccnp security virl mi totalnie wystarczy? Czy raczej pudełko by się przydało?
Będę niepoprawny politycznie ale - do zdania dowolnego CCNA po prawdzie nie jest Ci potrzebny sprzęt ani lab. Jest owszem ciekawym dodatkiem, warto mieć jakieś obeznanie w sprzęcie ale sam egzamin jest mocno teoretyczny, a pytania, o których pisać nie wolno, są pamięciowe. Zakuj, zdaj, zapamiętaj. Typu "na urządzeniu XXX aby nim zarządzać przez ZZZ musisz przepuścić na firewall'u protokół ABC na porcie DEF". I cztery czy pięć odpowiedzi do wyboru.

Z egzaminami certyfikacyjnymi jest jak z prawem jazdy. Nauka jazdy a nauka do egzaminu na prawo jazdy to są dwie całkiem różne sprawy (niestety).
No i zgubiłeś odpowiedź na pytanie autora, a sam jestem ciekawy, chociaż z tego co internety piszą to praktycznie do ccie styka :wink:

Swoją drogą - może panowie z cisco zapukają gdzie trzeba i przygotują nam kod CCIEPL ? 8)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#6

#6 Post autor: Kyniu »

Marek607 pisze:No i zgubiłeś odpowiedź na pytanie autora, a sam jestem ciekawy, chociaż z tego co internety piszą to praktycznie do ccie styka :wink:
Nie, nie zgubiłem. Wystarczy zajrzeć na www.cisco.com/go/certification oraz na http://virl.cisco.com/ i porównać co jest wymagane na egzaminie (np. ISE, SPAM filtering, anti-malware filtering, DLP, ...) a co oferuje VIRL.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#7

#7 Post autor: freel4ncer »

Kyniu pisze:Zakuj, zdaj, zapamiętaj. .
Powinno byc zakuj zdaj zapomnij :P

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Kyniu »

freel4ncer pisze:
Kyniu pisze:Zakuj, zdaj, zapamiętaj. .
Powinno byc zakuj zdaj zapomnij :P
To w wersji studenckiej. Czasem jeszcze dodawało się "zapij". Zakładam, że inżynier uczy się jednak by coś zapamiętać.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#9

#9 Post autor: freel4ncer »

Kyniu pisze:
freel4ncer pisze:
Kyniu pisze:Zakuj, zdaj, zapamiętaj. .
Powinno byc zakuj zdaj zapomnij :P
To w wersji studenckiej. Czasem jeszcze dodawało się "zapij". Zakładam, że inżynier uczy się jednak by coś zapamiętać.
No wlasnie roznie z tym bywa ja dlatego kupilem laba gdzy pomaga mi zapamietac :) Jesli przetestuje cos chociaz raz wtedy zostaje mi w glowie , od samego czytania tylko usypiam i nic nie pamietam ;)
tak wiec z labem / virlem zapamietaj bez zapominj :D

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#10

#10 Post autor: Kyniu »

freel4ncer pisze: Jesli przetestuje cos chociaz raz wtedy zostaje mi w glowie , od samego czytania tylko usypiam i nic nie pamietam ;)
Każdy ma swoje techniki uczenia/zapamiętywanie. Ważne by odkryć te, które we własnym przypadku są skuteczne. Ja jestem wzrokowcem i mnie na przykład pomaga sporządzanie notatek, map myśli a nawet rysunków z nanoszeniem na nie kluczowych elementów konfiguracji.

Awatar użytkownika
borostfor
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:20
Lokalizacja: Festung Breslau

#11

#11 Post autor: borostfor »

Wiem ze troche off topic, ale polecam mindmapy do nauki.
Super sa do przypominania sobie tylko patrzysz na mindmape i odrazu wszsytko przypomina sie :)


tutaj mozna za free sciagnac program do robienia mindmap:
http://freemind.sourceforge.net/wiki/in ... /Main_Page

Tak to wyglada przykladowo, mozna do woli sobie ustawiac jak komu jest latwiej:

Obrazek


edit:
Male pytanko co do VIRL sa tam jakies library do labow? Czy samemu wszystko trzeba tworzyc?

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#12

#12 Post autor: wookasch »

Kyniu - jak zwykle dramatyzujesz.
"Dal mi w twarz" - wszystkie uslugi abonamentowe ktorych uzywamy maja stala cene, niewazne czy pierwszy miesiac czy trzeci rok z rzedu. 10% to spoko rabat, mozna do kina za ta kase pojsc :P


Prosta zasada rynku - za drogie nie kupuj, idz do konkurencji, whatever.

Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

#13

#13 Post autor: Lechu_ »

Kyniu pisze:
lukewisniewski pisze:Zapytam przy okazji jak można, do np ccna/ccnp security virl mi totalnie wystarczy? Czy raczej pudełko by się przydało?
Będę niepoprawny politycznie ale - do zdania dowolnego CCNA po prawdzie nie jest Ci potrzebny sprzęt ani lab. Jest owszem ciekawym dodatkiem, warto mieć jakieś obeznanie w sprzęcie ale sam egzamin jest mocno teoretyczny, a pytania, o których pisać nie wolno, są pamięciowe. .....

Niestety nie zgodzę się z tą wypowiedzią. Typowa pamięciówka nie da Ci CCNA.
Są laby w których trzeba trochę komend wpisać i popatrzeć gdzie jest babol.
Ktoś kto leci tylko na pamięć (bez sprzętu) moim zdaniem nie da rady.
U siebie miałem 2 x OSPF i frame relay.
Nie musi to być koniecznie sprzęt, packet tracer wystarczy ;)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#14

#14 Post autor: Kyniu »

wookasch pisze:Kyniu - jak zwykle dramatyzujesz.
"Dal mi w twarz" - wszystkie uslugi abonamentowe ktorych uzywamy maja stala cene, niewazne czy pierwszy miesiac czy trzeci rok z rzedu. 10% to spoko rabat, mozna do kina za ta kase pojsc :P
Dobrze, dramatyzuję. Nie pisałem o cenie, tylko o upuście jaki dostałem za bycie jednym z pierwszych klientów. O upuście, który wynosi tyle, co zwyczajowo daje się napiwku w restauracji.

dolavor
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 29 lut 2016, 11:33

#15

#15 Post autor: dolavor »

Ja w te promocje nie wierzę. To z reguły działa jak weźmiesz więcej rzeczy.
Hej!

ODPOWIEDZ