Packet Tracer - Ilość enkapsulacji

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
adamsonm
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017, 09:38

Packet Tracer - Ilość enkapsulacji

#1

#1 Post autor: adamsonm »

Witajcie, otóż jestem studentem 1 stopnia i zbliżam się do momentu napisania pracy inżynierskiej. Wybrałem sobie temat o tunelowaniu adresów IPv6 na IPv4 (sieć lokalna w firmie działa na IPv6 a z Internetem łączy się po IPv4). Chciałem przeprowadzić symulację w Packet Tracerze. Niby wszystko ładnie pięknie, ale na moim wydziale wymagają do każdej pracy jakiejś aplikacji (albo jakiś program w np. C albo strona internetowa). Mój przyszły promotor podpowiedział mi, że do tej mojej pracy byłoby dobrze zrobić stronę internetową z licznikiem translacji adresów. Czy jest to możliwe w PT lub przy użyciu fizycznych routerów? Obecnie na praktykach, szef podpowiedział mi, że mogę spróbować przez TFTP przekazać te dane i jakimś skryptem odświeżać co sekundę wysłane dane. Niestety z TFTP kojarzy mi się tylko wysyłanie konfiguracji, a czy znajdę tam jakąś informację o translacji adresu którą router wykonał aby pakiet przeszedł dalej?

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Packet Tracer - Ilość enkapsulacji

#2

#2 Post autor: psles »

ja bym raczej uzyl SNMP... Tylko musisz sie przez MIBy przegrzebac. Cos powinno byc.
.ılı..ılı.

adamsonm
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017, 09:38

Re: Packet Tracer - Ilość enkapsulacji

#3

#3 Post autor: adamsonm »

Ok, dzięki za wskazówkę. I jakbym w MIBach znalazł coś to można to jakoś zapisać do czegoś/przekazać, żeby umieścić na stronie?

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Packet Tracer - Ilość enkapsulacji

#4

#4 Post autor: konradrz »

Może np Cacti? Czy to za dużo, żeby gotowy soft Ci wykresy robił?

A z tym TFTP to mu pewnie chodziło żebyś robił coś w stylu

Kod: Zaznacz cały

show cośtam cośtam > file.txt
i ten plik file.txt co jakiś czas tftpował na swój serwer i "obrabiał".

adamsonm
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017, 09:38

Re: Packet Tracer - Ilość enkapsulacji

#5

#5 Post autor: adamsonm »

Nie znałem Cacti, popatrzyłem teraz jak to działa. Niby przyjemna rzecz, ale dalej pozostanie problem z brakiem mojej autorskiej pracy. No chyba że jakoś podpiąłbym Cacti pod swoją stronę internetową i na mojej autorskiej stronie byłby osadzony wykres generowany przez Cacti. Jakoś na dniach dokładniej przyjrzę się tej propozycji i jeszcze raz dziękuję za wskazówki. Najbardziej denerwuje mnie fakt, że temat mam już wybrany, który mnie interesuje a męczę się z aplikacją która jest według mnie zbędna i jest tylko wymysłem moich profesorów :/

ODPOWIEDZ