GNS3 NX-OSv problem z komunikacją

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
maciej12203
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:09

GNS3 NX-OSv problem z komunikacją

#1

#1 Post autor: maciej12203 »

Witam , od niedawna zająłem się poważniejszym projektem zbudowania sieci w GNS3 ( projekt jest robiony dla siebie w celu samorozwoju ) .
Chciałem wprowadzić do swojej wirtualnej sieci po raz pierwszy przełączniki warstwy 3 i wybór padł na Nexus w wersji wirtualnej ( NX-OSv )
W pewnym momencie konfiguracji napotkałem pewien problem . Już tłumaczę dokładniej oco chodzi .
Zaimportowałem NX-OSv do GNS3 i podpiąłem do niego router Cisco C7200 . Oba urządzenia skonfigurowałem aby urządzenia znajdowały się w tej samej podsieci ( 10.254.17.0/24 )
Kiedy spróbowałem wykonać ping w obie strony ,żadne z paczek nie przechodzi ,albo po prostu nie wraca od którejś strony . Czyli po prostu Router i Switch się nie pingują z sobą także nie ma komunikacji .Nic więcej po za przypisaniem adresu IP nie zostało konfigurowane na switchu oraz na routerze . Probówałem wiele rozwiązań z innych stron oraz od ludzi których dotyczył ten sam problem ,lecz do teraz nie znalazłem rozwiązania . Liczę ,że może ktoś z was bardziej się na tym zna niż ja i pomoże mi rozwiązać problem . Podeślę poniżej parę screenów aby było wiadomo oco chodzi ,jeśli ktoś nie zrozumiał.
Dziękuję bardzo i czekam na pomoc .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ