MASZ ZA SLABY SPRZET do 7200? SPRAWDZ TO

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG

CZY TEN POST POMOGL CI SKORZYSTAC Z DYNAMIPSA ???

TAK - swietne rozwiazanie ten TestDrive
9
35%
NIE - sprzet domowy jest wystarczajaco wydajny
3
12%
Domowy LAB wystarcza mi do nauki
7
27%
Nie korzystalem z Dynamipsa, ale chetnie teraz to zrobie
6
23%
Nie wiem co to jest Dynamips ;o)
1
4%
 
Liczba głosów: 26

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

MASZ ZA SLABY SPRZET do 7200? SPRAWDZ TO

#1

#1 Post autor: ciku »

Czesc koledzy :D
poniewaz ostatnio zrobil sie "ruch w interesie" dotyczacy zdobywania wiedzy przy pomocy Symylatora 7200 to postanowilem sie podzielic z zainteresowanymi pewnym rozwiazaniem.
Poniewaz dla niektorych (w tym i dla mnie) problemem moze byc zbyt mala wydajnosc domowego sprzetu dla potrzeb "zabawy" z symulatorkiem, co skutecznie odstrasza od tego rozwiazania to nie martwcie sie... jest swiatelko w tunelu :wink:

Od prawie 4 lat "pomagam" HP w testowaniu wydajnosci ich sprzetow itd. HP udostepnia via Internet farme serwerkow z roznymi OS'ami (ostatnio nawet Win 2003 Server dorzucili hehe :wink: ).

Tutaj mozecie znalezc spis OS'ow oraz platformy na ktorych smigaja:
http://www.testdrive.hp.com/current.shtml

Co dla nas najwazniejsze ... jedyne co trzeba zrobic to ZAREJESTROWAC SIE NA STRONIE ZE FREE:
http://www.testdrive.hp.com/accounts/register.shtml

Potem wystarczy wybrac sobie jakis OS (np. RH) i platforme na ktorej jest odpalony. Zrobic "telnecik" na ten adres ...wprowadzic login i haslo (oba przyjda do Was mailem of course).
Na serwerkach dziala FTP wiec przerzucicie sobie np. dynamips.bin i IOS'a no i mozecie smialo go odpalac :twisted:

ZYCZE UDANEJ ZABAWY no i SUKCESOW :wink:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: balam »

Czy ktos juz testowal?
Somewhere back in time.

Awatar użytkownika
mbergner
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 11 sie 2006, 23:05

#3

#3 Post autor: mbergner »

wam udaje sie połączyć się przez ftp? bo ja próbuje i lipa.
może na firewallu coś pozmieniali.
target: CCNP, SECUR

zurawdom
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2006, 09:45

#4

#4 Post autor: zurawdom »

Hej testowałem to ale niestety moje odczucie jest złe choć pomysł świetny. Generalnie z tego co zauważyłem to net jest odcięty. Nie ma możliwości wrzucenia niczego. Jedynie to można korzystać z kompilatorów które już są zaimplementowane na twoim koncie. Z pozostałych narzędzi to notatnik i paint. Więc do emulacji 7200 raczej jest to bezużyteczne. Z mojego punktu widzenia to program testdrive wcale nie jest do testów. Wszystko okrojone na maksa. Jeżeli HP chce testować wydajność swoich rozwiązań to niech pozwoli coś tam zarzucić i przetestować. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaarol
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:23
Lokalizacja: Krakow

#5

#5 Post autor: kaarol »

zurawdom pisze:Z mojego punktu widzenia to program testdrive wcale nie jest do testów. Wszystko okrojone na maksa. Jeżeli HP chce testować wydajność swoich rozwiązań to niech pozwoli coś tam zarzucić i przetestować. Pozdrawiam
Czyżby ktoś nie czytał regulaminu w mailu??

Kod: Zaznacz cały

Long running, CPU bound processes are not encouraged.  The Testdrive program is
    not intended as a benchmark nor production environment.  Programs that consume 
    significant amounts of system resources only make other users Testdrive experiences 
    less useful.  Experiencing the power of HP systems should be taken in moderation 
    for everyone's benefit!
zurawdom pisze:Nie ma możliwości wrzucenia niczego.
Poważnie??
Czy to że serwer działa alla tftp czyli nie pozwala wyświetlić czy doszło oraz nie wyświetla listy plików, to oznacza, że się nie da.
Jak dla mnie to trochę dziwne bo przed chwilą wrzuciłem sobie na jeden serwerek dwa pliki, kod i pusty plik tekstowy.
Obrazek
Tutaj dowodzik. Trochę pomazałem bo nie chce przetrzymywać swoich loginów na fotce:)
Jak się przeczyta dobrze regulamin na dole maila, tego z hasłem, to się zrozumie po co jest ten serwer. Jak na razie logowałem się na telnet, ftp, oraz ssh i wszystko śmiga.
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world.

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#6

#6 Post autor: ciku »

kaarol pisze:...Jak na razie logowałem się na telnet, ftp, oraz ssh i wszystko śmiga.
Rowniez potwierdzam ze z wrzuceniem plikow na serwer nie ma problemu.
kaarol pisze:Czyżby ktoś nie czytał regulaminu w mailu??
Long running, CPU bound processes are not encouraged....
Zgadza sie ... ale widzac ze na serwerze zalogowanych jest np. 4 user'ow a zurzycie przez nich czasu procesora i ilosci pamieci sa znikome to nie widze wiekszych problemow zeby "chwile" pocwiczyc konfiguracje routerkow :P


BTW _zurawdom_ Skoro pisalem ze odpalalem dynamips'a na ich serwerkach to jakos go tam musialem wczesniej wrzucic (FTP :wink:) jaki sens bylby w udostepnianiu serwerow do test'ow na ktorych mozna by bylo sobie tylko "pomalowac" w Paint i utworzyc plik *.txt korzystajac z notatnika :wink:
Poza tym jesli chodzi o odpalanie symulatorka to moim zdaniem lepiej skorzystac z jakiegos linux'a jak 2003 Server'a.

Pozdrawiam w Nowym 2007 Roku :mrgreen:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

Awatar użytkownika
kaarol
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:23
Lokalizacja: Krakow

#7

#7 Post autor: kaarol »

ciku pisze: Zgadza sie ... ale widzac ze na serwerze zalogowanych jest np. 4 user'ow a zurzycie przez nich czasu procesora i ilosci pamieci sa znikome to nie widze wiekszych problemow zeby "chwile" pocwiczyc konfiguracje routerkow :P
Nie no ja nie mówię, że nie można, zresztą przy takiej maszynie to pewnie reakcja na symulator nie jest duża. Chodziło mi tylko o to, że:
zurawdom pisze: Z mojego punktu widzenia to program testdrive wcale nie jest do testów. Wszystko okrojone na maksa. Jeżeli HP chce testować wydajność swoich rozwiązań to niech pozwoli coś tam zarzucić i przetestować. Pozdrawiam
A w mailu pisze, że HP chciałoby dać użytkownikom możliwość zobaczenia, poznania różnych systemów i maszyn. No przy okazji może ktoś zgłosi błędy w działaniu, że sie coś zwiesza, że to i tamto. Jeśli udostepniają kompilator to dają bardzo wiele. :)
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world.

ODPOWIEDZ