dynaISO - dynamips Live ISO

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
nelreth
wannabe
wannabe
Posty: 50
Rejestracja: 11 wrz 2005, 17:10
Lokalizacja: ALMOST Capital :)

dynaISO - dynamips Live ISO

#1

#1 Post autor: nelreth »

witam

ok to jest link do iso
http://rapidshare.com/files/1929048/cci ... s.zip.html
niestety wrzucilem to na rapidshare bo za bardzo nie miałem gdzie

po kolei:
po ściągnięciu rozpakować - iso imho nie ma sensu nagrywać lepiej podmontować np. w windowsie za pomocą daemon tools lub w linuxie za pomocą -o loop

po wejściu na iso odpalamy plik make_disc.bat (windows) make_disc.sh (linux) i jako parametr podajemy nasz usb np. dla windowsa: make_disc.bat j: - dla linuxa: make_disc.sh /dev/sda1
po chwili wszystko co potrzebne zostanie przekopiowane na usb - w tej chwili można już raczej bez problemu odaplić kompa z usb - trzeba jeszcze wrzucić IOS - dla windowsa: podłączamy normalnie usb i wrzucamy nasz image do katalogu rootcopy/root/ (leży tam już dynamips i dynagen) pod linuxem: montujemy nasz usb i wrzucamy IOS w to samo miejsce

W tej chwili po odpaleniu kompa z usb możemy już poleceniem: ./dynamips <image> odpalić router

Aha domyślnie cała konfiguracja nie jest zapisywana na usb - po wyłączeniu kompa wszystko przepada - żeby zapisać config na usb trzeba pliki które tworzy dynamips czyli c7200_i0_costam przekopiować na usb - gdzie to podam wieczorem bo w tej chwili dokładnie nie pamietam (gdzieś w /mnt/sda1/rootcopy/root) - na razie nie miałem czasu żeby to zautomatyzować ale jak będzie wolna chwila to napiszę skrypt który sam by kopiował te pliki na usb

miłego testowania :wink:
Ostatnio zmieniony 04 lis 2006, 13:13 przez nelreth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#2

#2 Post autor: marcins »

Ostatnio zmieniony 04 lis 2006, 23:38 przez marcins, łącznie zmieniany 1 raz.

nelreth
wannabe
wannabe
Posty: 50
Rejestracja: 11 wrz 2005, 17:10
Lokalizacja: ALMOST Capital :)

#3

#3 Post autor: nelreth »

no właśnie tutaj mam mały problem bo podlinkowując katalog do którego wrzucam wszystkie pliki czyli odpalając dynamips'a bezpośrednio z usb i żeby od razu zapisywał na usb program mi zwrócił segmentation fault - nie wiem może to wina mojego usb - wyrwe dzisiaj jeszcze od siostry usb i spróbuje na innym zobaczymy - narazie niestety zostaje tylko ręczne kopiowanie

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#4

#4 Post autor: ciku »

No prosze... dobra robota :D

Na razie zasysam pliczek...w wolnej chwili napewno pokusze sie o tescik tego rozwiazania.
Niemniej jednak juz teraz moge podziekowac za checi i czas poswiecony "w slusznej sprawie" :wink:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

marwooj
wannabe
wannabe
Posty: 59
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:50

#5

#5 Post autor: marwooj »

To samo plus X i Python


http://www.qsor.pl/narzedzia_gpl/dynamips_slax/

Mały update, teraz można tam tez pobrać same moduły do slax'a

ODPOWIEDZ