PA-A3-OC3SMI i TPSA

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
alchemyx
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2008, 12:00

#16

#16 Post autor: alchemyx »

Nie mam pojęcia jak wygląda topologia w TP, bo nikt mi tego nie zdradzi. Mogę zgadywać, że coś jest po drodze, dlatego że gość mówił o tym o zmienianiu konfiguracji "w wielu miejscach" :). Co do zwiększania to nie bardzo rozumiem. Mam wpływ tylko na konfigurację swojego interfejsu, a u mnie bez względu na prędkość nie ma problemów z wysyłaniem, nie pojawiają się błędy.

Na razie zasugerowano mi żebym zgłosił awarię na błękitnej linii i wtedy zajmie się tym ktoś kto ma większe doświadczenie z atm (niedosłowny cytat pracownika tpsa).

Kolejna aktualizacja - w tej chwili w ciągu dnia łącze udało się wysycić bez problemu. Już nic nie rozumiem :). Robię to tymi samymi metodami.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2008, 12:43 przez alchemyx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#17

#17 Post autor: drake »

alchemyx pisze:Na razie zasugerowano mi żebym zgłosił awarię na błękitnej linii i wtedy zajmie się tym ktoś kto ma większe doświadczenie z atm (niedosłowny cytat pracownika tpsa).
To dopiero support na poziomie!! :D:D:D

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

alchemyx
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2008, 12:00

#18

#18 Post autor: alchemyx »

awo pisze:To taki "urban legend" ktory czasami pomaga.
Jestem ciekaw jak jest w tym przypadku.

Jakie NPE?
Po przełożeniu karty nic sie nie zmieniło. Nadal widzą błędy po swojej stronie. Jeszcze raz potwierdziłem ilość cell/s i się zgadza mają u siebie też wpisane 339600. Gość zgłosił jeszcze u siebie prośbę restartu karty ATM w noc serwisową i jak to nie pomoże to jeszcze będą próbowali z wymianą sprzętu lub wstawieniem czegoś tymczasowo u mnie na próbę.

Awatar użytkownika
awo
CCIE
CCIE
Posty: 355
Rejestracja: 05 wrz 2004, 16:25
Lokalizacja: waw@pl
Kontakt:

#19

#19 Post autor: awo »

Przekładka mogła pomoc ale nie musiała. :-(

Nie miałem doswiadczen z NPE-G2, pomagalo to czasami w 400 i G1 jak sie PCI nie wyrabialo.

Co do problemów z ruchem to skoro problem jest z nadawaniem w twoją strone to błąd raczej jest po stronie nadawcy.
Obstawiam różnice pomiędzy ustawieniami routera i PVCów w ATMie.
Szybki test to tylko wymiana PA-A3 na PA-A6 albo na inne urządzenie ktore juz sprawdzilo sie u kogos przy podobnej wydajnosci.

Jedno tylko mnie zastanawia... co masz w umowie kbps czy cps?
Bo 339600 cps to 143990Kbps
ale 339601 cps to tez 143990Kbps
;-) ta jedna cell-ka moze miec znaczenie ;-)

alchemyx
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2008, 12:00

#20

#20 Post autor: alchemyx »

Umowę akurat mam skonstruowaną na ruch IP, więc tam nie ma informacji o cellkach :). Ale potwierdzałem u technika który to łącze konfigurował i mamy dokładnie tą samą wartość cell/s. Będą restartować kartę ATM u siebie, a ja w międzyczasie wypożyczę sobie jeszcze drugą PA-A3. Niestety nikt kogo znam nie ma PA-A6, a różnica w cenie zakupie używki jest 4x.

ODPOWIEDZ