Pause frames cisco router

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
pum
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:57
Lokalizacja: Warszawa, PL

Pause frames cisco router

#1

#1 Post autor: pum »

Witam,

w ostatnim czasie na interfejsie routera (asr 1001) zauwazylem puse frames nie przychodza w dużej ilości ale są - brak bledow na tym interfejsie. W tym tez czasie mam problem z porawnym wysyceniem lacza na tym interfejsie. Moze ma ktoś z tym doświadczenia, czy obecność pause frames moze mic wplyw na poprawne dzialanie lacza? Jak reaguje na nie router?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Pause frames cisco router

#2

#2 Post autor: lbromirs »

pum pisze:Witam,

w ostatnim czasie na interfejsie routera (asr 1001) zauwazylem puse frames nie przychodza w dużej ilości ale są - brak bledow na tym interfejsie. W tym tez czasie mam problem z porawnym wysyceniem lacza na tym interfejsie. Moze ma ktoś z tym doświadczenia, czy obecność pause frames moze mic wplyw na poprawne dzialanie lacza? Jak reaguje na nie router?
Robi to o co go prosi urządzenie je generujące, czyli powstrzymuje się na chwilę z wysyłaniem ruchu. Jeśli wysyca to bufory - dropuje ruch do wysłania. Możesz wyłączyć flow control, poprosić urządzenie o nie wysyłanie, bądź zgodzić się na efekty otrzymywania tych ramek.

Wszystko zgodnie ze standardami i mechanizmami Ethernetu.

pum
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:57
Lokalizacja: Warszawa, PL

#3

#3 Post autor: pum »

OK czyli flowcontrol receive off (na danym interfejsie) spowoduje ignorowanie prosby urzadzenia wysylajacego pause frames? Nigdy nie mialem z tym do czynienia dlatego pytanie czy to bezpieczne :) Aa jeszcze jedno poniewaz to produkcyjne srodowisko czy zmiana tego spowoduje down interfejsu?

pum
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:57
Lokalizacja: Warszawa, PL

#4

#4 Post autor: pum »

Dla potomności na routerze o którym piszę można wyłączyć flowcontrol ale trochę inna komendą niż podana przeze mnie wcześniej:

no plim qos input queue 0 pause enable
no plim qos input queue strict-priority pause enable

i lepiej zaplanować do tego przerwę serwisową.

ODPOWIEDZ