VSS synchro | STP problem

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

VSS synchro | STP problem

#1

#1 Post autor: natash »

1 .Szukałem trochę na ten temat i nie działają mi komendy które znalazłem, jak sprawdzić czy VSS jest dobrze synchronizowany i będzie działał jak należy w razie awarii?

2. Mieliśmy ostatnio problem w sieci:

SW2 - SW1 - Dist - Core

Wyglądało na SPT problem, Sw1 wskazywał TC na Sw2, a Sw2 na Sw1... link, port ok, z czasem wyszło, że na Sw1 klient miał podłączony swój switch i do niego jakiegoś laba z ESXami, interface miał brodcast storm control na 1%, na tym interfajsie brodcast rósł, ale nie przekraczał 1%, ale STP wariowało, było sporo Jumbo Frames, procek 2960 (Sw2) na 100% co 5 min, co tyle też wszystkie Vlany wskazywały TC. Obstawiam, że jakiś dziwny ruch był generowany w tym Labie i ramki podpadały pod ramki STP i to destabilizowało sieć. Chyba że jakieś inne opcje?

3. Jest jakiś dokument ciekawy i zwięzły opisujący jakie błędy na interfejsie co oznaczają lub mogą oznaczać?

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#2

#2 Post autor: krisator »

1. jak masz okno serwisowe to zrób test w oknie serwisowym i bedziesz wiedzial czy ci vss dziala prawidlowo 8) (komendy komendami, po to sa procedury i testy DR zeby to tez weryfikowac w praktyce)

2. jesli jakies "dziwne ramki STP" wywalaja ci siec to znaczy ze musisz spojrzec na swoja siec L2 z punktu widzenia security - polecam poczytac o zabezpieczaniu warstwy 2 na przełącznikach Cisco - zwłaszcza jeśli masz tam wpięty klaster ESX nad którym nie panujesz bo kto inny nim zarządza... a co weryfikacji ruchu - skonfiguruj sobie SPAN i obejrzyj co tam lata zebys mial pewnosc.

K.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#3

#3 Post autor: natash »

2. Na tym interfejsie jest brodcast storm, multicast storm, bpdu guard, root guard, a sieć i tak położyło.

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#4

#4 Post autor: krisator »

a BPDU filtering ?

ODPOWIEDZ