spięcie routerów po vdsl2

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
michaliwanczuk
wannabe
wannabe
Posty: 187
Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:48
Kontakt:

spięcie routerów po vdsl2

#1

#1 Post autor: michaliwanczuk »

czy posiadając w routerach HWIC-1VDSL jestem wstanie je spiąć ze sobą czy pomiędzy nimi musi pojawić DSLAM ?

chciałbym wykorzystać istniejącą linię telefoniczna pomiędzy pomieszczeniami w odległości 200m

inny przypadek czy jest możliwość połączenia router z HWIC i konwerter PLANET VC-231
Michał

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: spięcie routerów po vdsl2

#2

#2 Post autor: lbromirs »

michaliwanczuk pisze:czy posiadając w routerach HWIC-1VDSL jestem wstanie je spiąć ze sobą czy pomiędzy nimi musi pojawić DSLAM ?
Musisz mieć DSLAMa.
michaliwanczuk pisze:inny przypadek czy jest możliwość połączenia router z HWIC i konwerter PLANET VC-231
Jakim HWIC? Co to za konwerter - tj. co konwertuje?

michaliwanczuk
wannabe
wannabe
Posty: 187
Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:48
Kontakt:

#3

#3 Post autor: michaliwanczuk »

według strony producenta (link) jest możliwość wykorzystania takich dwóch i kabla telefonicznego na połączenie sieci.

Link
Michał

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#4

#4 Post autor: lbromirs »

michaliwanczuk pisze:według strony producenta (link) jest możliwość wykorzystania takich dwóch i kabla telefonicznego na połączenie sieci.

Link
Z rysunków wygląda tak, jakby robił sam sobie sygnalizację przy połączeniu punkt-punkt, ale nie rozumiem czemu producent używa do opisania rysunku "VDSL" - ten wymaga terminacji. Być może to zadziała, wtedy z perspektywy routera potrzebujesz tylko Ethernetu.

wedrzynalf
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 22 kwie 2008, 14:28

Re: spięcie routerów po vdsl2

#5

#5 Post autor: wedrzynalf »

Witam

Ja testowałem na takich u mnie się nie sprawdziło, bo to było kilka km I za wolno działało, ale na 200 metrach bez DSLAMu będzie śmigać.
Jeżeli obydwa routery są zasilanie z tej samej fazy to proponuję rozważyć połączenie po sieci elektrycznej jak nie przekracza 500 m - wyższa prędkość, lub światełko, pewnie wyjdzie podobnie jak zakup modemów.

ODPOWIEDZ