Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
japatamata
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:07

Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

#1

#1 Post autor: japatamata »

Witam, poszukuje routera/switcha w ktorego wejdzie PPOE (kabel światłowód).
Bede wykonywal duza ilosc polaczen HTTP (crawler) (pare-parenascie tysiecy jednoczesnych polaczen do serwerow HTTP).
Takze ta urzadzenie musi obslugiwac taka ilosc, musi byc wstanie to wszystko przetworzyć. Przy zwykłych routerach domowych zawsze coś się krzaczy - nie ogarniają one takiej ilości. Co możecie polecic, cos niezbyty drogie do domu. Nie mam pojecia czym sie kierowac przy specyfikacji takich urzadzen aby spelnialy moje wymagania.


Oto informacja jaką dostałem od dostawcy internetu:

Technologia w której doprowadzone jest łącze do Pana to GPON, używamy urządzeń firmy ZHONE zarówno OLT jak i ONT, i tylko urządzenia tej firmy są kompatybilne z tą technologią.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

#2

#2 Post autor: freel4ncer »

parenascie tysiecy jednoczesnych czy to znaczy ze MUSISZ miec mozliwosc utworzenia parunastu tysiecy nowych polaczen na sekunde czy poporstu utrzymac te parenascie tysiecy sesji

Co do tego jak ci to doprowadzaja to pewnei i tak dostajesz jakies pudelko ktore to mozna wykozystac jako passtrough do podlacznia lepszego routera

japatamata
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:07

Re: Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

#3

#3 Post autor: japatamata »

freel4ncer pisze:parenascie tysiecy jednoczesnych czy to znaczy ze MUSISZ miec mozliwosc utworzenia parunastu tysiecy nowych polaczen na sekunde czy poporstu utrzymac te parenascie tysiecy sesji

Co do tego jak ci to doprowadzaja to pewnei i tak dostajesz jakies pudelko ktore to mozna wykozystac jako passtrough do podlacznia lepszego routera

Rozumiem ze nawet ten router ktory mi dali w trybie bridge da rade ogarnac te polaczenia?
Musi utworzyc i utrzymac te polaczenia najlepiej.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

#4

#4 Post autor: freel4ncer »

w trybie brdge to bedzie tylko L1/L2 wiec powinno byc spoko ale ja bym sie zapytal ISP czy oni sami z siebie jakis limitow nie ustalaja ( to jest jakis link komercyjny czy do domu ? ) fajnie by bylo gdybys mogl sobie pozyczyc jakiegos lepszego boxa od kogos

Ale nadal nie napisales czy potrzebujesz kilkanascie tysiecy nowych sesji na sekunde czy poporstu utrzymac te kilkanascie tysiecy sesji
taki np najmniejszy juniper srx potrafi ogarnac 1800 nowych sesji na sekunde ale juz utrzymac istniejacych sesji potrafi 32000

japatamata
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:07

Re: Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

#5

#5 Post autor: japatamata »

freel4ncer pisze:w trybie brdge to bedzie tylko L1/L2 wiec powinno byc spoko ale ja bym sie zapytal ISP czy oni sami z siebie jakis limitow nie ustalaja ( to jest jakis link komercyjny czy do domu ? ) fajnie by bylo gdybys mogl sobie pozyczyc jakiegos lepszego boxa od kogos

Ale nadal nie napisales czy potrzebujesz kilkanascie tysiecy nowych sesji na sekunde czy poporstu utrzymac te kilkanascie tysiecy sesji
taki np najmniejszy juniper srx potrafi ogarnac 1800 nowych sesji na sekunde ale juz utrzymac istniejacych sesji potrafi 32000
Dzięki za odpowiedź! Powiem tak, wykonuje zapytania do serwerow http (a wiec i dns pewnie, naprawde nie znam sie zbytnio) - myślę jednak ze to polaczenie nie jest utrzymywane, jest tylko wysylane zapytanie i zwrocona odpowiedz jesli dobrze rozumiem? Wiec wazniejsze jest tutaj ogarniecie duzej ilosci (10k) nowych / sekunde?
Otwartych sesji 32k wystarczy myślę w zupelnosci poniewaz jak dobrze rozumiem sa to polaczenia typu ssh czy remote desktop gdzie musi byc utrzymana sesja ?

Nie wiesz jakim programem moge zdiagnozować czy wszystko ok?

Wyglada to tak:

https://i.gyazo.com/6a5fefa6976d5362768 ... 84be30.png

Net

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

#6

#6 Post autor: freel4ncer »

Tzn musisz jeszcze rozgraniczyc jedna rzecz mowisz router ale chodzi ci o taki router router bez firewalla (stateless) ?
Ja ci podalem wartosci dla firewalla/routera (juniper srx) , jesli nie potrzebujesz ochrony to limitem sesji sie nie musisz przejmowac wtedy tylko packets per seconds ;) Ale najlepiej by bylo zrobic isp boxa na bridge i pozyczyc jakis lepszy i przetestowac

Diagnozowac to by trzeba bylo w logach
Ale watpie by ten box od isp mial jakos super rozwineite mozliwoci debuggingu.
Moglbys tez wireshark odpalic na swoim interejsie i podgladac co tam sie dzieje

japatamata
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:07

Re: Router/Switch PPOE dla duzej ilosci polaczen

#7

#7 Post autor: japatamata »

freel4ncer pisze:Tzn musisz jeszcze rozgraniczyc jedna rzecz mowisz router ale chodzi ci o taki router router bez firewalla (stateless) ?
Ja ci podalem wartosci dla firewalla/routera (juniper srx) , jesli nie potrzebujesz ochrony to limitem sesji sie nie musisz przejmowac wtedy tylko packets per seconds ;) Ale najlepiej by bylo zrobic isp boxa na bridge i pozyczyc jakis lepszy i przetestowac

Diagnozowac to by trzeba bylo w logach
Ale watpie by ten box od isp mial jakos super rozwineite mozliwoci debuggingu.
Moglbys tez wireshark odpalic na swoim interejsie i podgladac co tam sie dzieje
Czy Twoj czas jest na sprzedaz i mozesz pomoc mi zdiagnozoawc problem prywatnie?
Samemu bede jeszcze testowal na wiele sposob. Dziwne bo na poczatku przy 2k polaczen wszystko leci gdzie po paru minutach zaczynaja sie zwiechy neta w calym domu. Moze to moj komp zapycha siec ? Po zatrzymaniu wszystko wraca do normy. Mozesz polecic jakas dobra karte sieciowa do takich rzeczy? Moj obecny router to Zhone Znid gpon 2426.

ODPOWIEDZ