ASR1001-HX Temat rozwiązany

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
Moonspell79
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 08:48

ASR1001-HX

#1

#1 Post autor: Moonspell79 »

Czy ktoś miał już do czynienia z tym routerem? Idealnie pasuje do rozwiązania jakie mam zamiar zaproponować klientowi (min 3x10G + 4x1G; VRF; MP-BGP; QoS; Multicast;MACSec ), ale nie mogę za wiele znaleźć informacji odnośnie funkcjonalności (feature navigator nie pokazuje za wiele) - czy jest zbliżona do 1001-x?
Dodatkowo czy wiecej czy jest już dostępne i nie trzeba czekać na nie 3 miesiące (klient chce w miarę szybko uruchomić usługę).
Czy wiecie także ile portów 10G jest włączonych w defaulta- wiem, że można dokupić "włączenie" kolejnych portów - max 8.

Dzieki:
Michał
Moonspell79
.ılı..ılı. CCNP, CCSP, CCIE Written

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: ASR1001-HX

#2

#2 Post autor: Seba »

By default masz włączone 4*10G i 4*1G. Porty można dokupować parami, np. 2*10G, etc.
Lead time jest zmienny, jak niedawno sprawdzałem to był ciut powyżej miesiąca. Jest oczywiście jakaś szansa, że kto z dystrybutorów ma na miejscu i będzie "od ręki". Do weryfikacji przed zamówieniem.
Tam nadal jest IOS-XE jak to w rodzinie ASR1k, więc z grubsza jest podobnie do 1001X. Advanced IP Services powinno załatwić Ci wszystko z wyjątkiem szyfrowania jeśli takowe też chcesz dodać. W zależności od typu trzeba dodać licencje oraz sprzęt (crypto module); to drugie tylko dla IPSec.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Wiktoria
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2016, 21:53

Re: ASR1001-HX

#3

#3 Post autor: Wiktoria »

szukałam odpowiedzi na to pytanie, dzięki!

Moonspell79
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 08:48

Re: ASR1001-HX

#4

#4 Post autor: Moonspell79 »

Dzięki Seba.
Rozumiem, że dla IPSec muszę mieć crypto moduł i kupić licencję. A czy MACSec pójdzie bez tego?
Dodatkowo, czy ta licencję trzeba odnawiać, czy jest permanent? Jak robiłem estymatę w CCW to pokazywało mi licencję na 12 miesięcy.
Moonspell79
.ılı..ılı. CCNP, CCSP, CCIE Written

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: ASR1001-HX

#5

#5 Post autor: Seba »

IPSEC - wymaga modułu crypto i licencji na odpowiednią wydajność szyfrowania; licencje są permanentne, natomiast czasowy może być support

MACSEC - nie wymaga modułu crypto, bo jest realizowany na portach; wymaga specjalnych licencji MACSec per port. Licencje również permanentne i czasowy może być support
Dla platformy ASR1001XH nie są jeszcze w systemie dostępne, będą za kilka dni; jak chcesz sprawdzić ceny, to możesz to zrobić w ramach platformy ASR1002HX.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ