QoS main i sub interface

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
dante999
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 26 mar 2015, 14:12

QoS main i sub interface

#1

#1 Post autor: dante999 »

Hej,

mam na ruterze ISR G1 zakończone łącze. Tym łączem odbieram dwie transmisje L2 na różnych VLAN'ach. Czyli jest główny (fizyczny) interfejs oraz dwa podinterfejsy.

Obie transmisje są z prędkością 10Mbps i łącze zakończone na ISR też ma 10Mbps.

Potrzebuję na to założyć QoS dla uproszczenia z jedną klasą i przydzieloną połową przepływności. Cel jest taki, żeby w sytuacji gdy obie transmisje wykorzystują 5 Mbps z tej klasy (połowa z każdej transmisji) nie zabiły tego łącza zbiorczego, tylko przycięło do 5Mbps na zbiorczym (nie zależy mi na równym rozłożeniu po 2,5Mbps per transmisja).

Problem mam taki, że nie da się założyć jednocześnie service-policy na głównym i podinterfejsie. Wydawało mi się, że jest to raczej popularny problem ale w googlach nic nie znalazłem, więc prośba przynajmniej o wskazówkę w którą stronę szukać i czy się w ogóle da w IOS na ISR G1 to zrobić...


edit:
zbyt uprościłem przykład :), bo by wystarczyło założyc service-policy na głównym interfejsie - przy większej ilości kolejnych transmisji na kolejnych VLAN'ach już to nie wystarcza. W skórcie potrzebuję shape+queueing na poziomie głównego interfejsu jak i podinterfejsu...

ODPOWIEDZ