BGP best path selection

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
Kapibara6
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:30

BGP best path selection

#1

#1 Post autor: Kapibara6 »

Cześć,
mam problem, nie mogę znaleźć rozwiązania dlaczego nie przełącza mi się routing na łącze podstawowe. Router dostaje sieć 10.0.0.0/24 z BGP oraz z RIP na dwóch różnych interface. BGP ma metrykę 10 a RIP 220 (local pref i weight są te same). Jeżeli najpierw router nauczy się trasy z BPG, wszystko jest ok. Czyli w tablicy routingu instalowana jest trasa przez BGP. Ale jeżeli to łącze padnie, w tablicy routingu zainstalowana zostanie trasa z RIP. Po powrocie BGP trasa nie zmienia się. Nadal idzie przez RIP.
Bardzo proszę o pomoc.
Przesyłam zrzut z routera:

Kod: Zaznacz cały

 BGP routing table entry for 1:1:10.0.0.0/24, version 12245
Paths: (2 available, best #2, table ivrf)
  Additional-path-install
  Advertised to update-groups:
     2          20         31
  Refresh Epoch 1
  Local
    x.x.x.x (via vrf ivrf) from x.x.x.x (1.1.1.1)
      Origin incomplete, metric 10, localpref 0, weight 32768, valid, internal, backup/repair
      Extended Community: RT:1:1 , recursive-via-host
      rx pathid: 0, tx pathid: 0
  Refresh Epoch 1
  Local
    y.y.y.y (via vrf ivrf) from 0.0.0.0 (1.1.1.2)
      Origin incomplete, metric 220, localpref 0, weight 32768, valid, sourced, best
      Extended Community: RT:1:1
      rx pathid: 0, tx pathid: 0x0

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: BGP best path selection

#2

#2 Post autor: martino76 »

Witam,

Patrząc na output wygląda ze druga trasa jest redystrybuowana do BGP a przez to jest traktowana jako lokalna i w związku z tym, ze atrybuty BGP jak weight, local pref są takie same prefix y.y.y.y jest preferowany. Jeśli chcesz by trasa x.x.x.x była zawsze preferowana zmień sobie local pref na cos większego niż ma prefiks y.y.y.y

Pozdro,

Kapibara6
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:30

Re: BGP best path selection

#3

#3 Post autor: Kapibara6 »

Cześć,
Dzięki wielkie za pomoc. Nie wiem dlaczego uparłam, się żeby po metryce wybierał najlepszą trasę. Wszystko działa jak należy:-)

Miłego wieczoru.

ODPOWIEDZ