PIM i dwie trasy statyczne do RP

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
felix
wannabe
wannabe
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2014, 21:46

PIM i dwie trasy statyczne do RP

#1

#1 Post autor: felix »

Cześć, prośba o potwierdzenie założenia, bo nigdzie w dokumentacji nie mogę tego znaleźć, a usłyszałem, że "u mnie działa" ;)

PIM router posiada dwa sąsiedztwa pim via e1/1 i via e1/2. W tablicy routingu mamy dwa wpisy statyczne dotyczące osiągalności RP i źródeł via e1/1 i via e1/2 z gorszą metryką. Czy awaria transmisji via e1/1 w taki sposób, że port się nie opuści, a sesja pim się rozłączy spowoduje odebranie grup trasą via e1/2 mimo, że mamy lepszą metrykę via e1/1 nada w tablicy ?

Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym jeszcze o wskazanie tego mechanizmu w dokumentacji lub wskazówki gdzie tego szukać. Dzięki bardzo

felix
wannabe
wannabe
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2014, 21:46

Re: PIM i dwie trasy statyczne do RP

#2

#2 Post autor: felix »

Sprawdziłem, nie działa, przepatrzyłem rfc4601 nie zauważyłem nic takiego. Może urządzenia innej firmy działają inaczej. Na cisco taki "myk" nie działa.

Odpowiedź jest oczywiście prosta i nie wiem dlaczego dopiero teraz :) Sprawdzanie RPF się nie powiedzie więc router będzie dropował mcast otrzymywany drugą drogą. Czyli zaproponowany mechanizm to słaby pomysł, który nie zadziała, bez śledzenia trasy i usuwania jej z tablicy w trakcie opisanej wcześniej awarii.

ODPOWIEDZ