Tracking dynamicznych (wirtualnych) interfejsów

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
komuch
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 20 wrz 2007, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Tracking dynamicznych (wirtualnych) interfejsów

#1

#1 Post autor: komuch »

Cześć,

Jest taki przypadek, że stoją sobie dwa ASR1k, pracujące jako BNG (PPPoE).
Oba terminują sesje z tych samych VLANów. Jeden szybciej odpowiada w parzystych VLANach, drugi w nieparzystych, więc jest coś w rodzaju active-active.

Między sobą i z innymi routerami, wymieniaj się trasami po BGP (mało istotna informacja).

Mam kilku klientów, którym przeroutowuje przez PPPoE, do wewnątrz, jakieś tam kawałki sieci (np. /29). Nie ma tego dużo, ale kilku jest.
Na razie jest to zrobione na staticach i działa, jednak przestanie jak tylko sesja danego klienta zaterminuje się na drugim routerze.

Normalnie jest łatwo, IP SLA, track, itp., ale tu nie bardzo jest co śledzić. Szukam informacji, ale nie mogę nic sensownego znaleźć.
Pytanie - czy macie pomysł jak to zautomatyzować, żeby taka statyczna trasa znikała w momencie zniknięcia klienta?
Tzn. static znika w momencie, kiedy sesja klienta się położy, ale jak tylko podniesie sie na drugim routerze i jego /32 pojawi się w tablicy routingu, dostępne przez drugi router, to momentalnie static również stanie się aktywny.

W alternatywie mam dostrugać to w radiusie i wysyłać z radiusa (Framed-Route), ale to jest trochę zabawy, więc szukam czegoś na szybko ;)

Z góry dzięki za pomoc!

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Tracking dynamicznych (wirtualnych) interfejsów

#2

#2 Post autor: bart »

Może event manager by tutaj się nadał?

ODPOWIEDZ