Podział adresu IP

Problemy związane z routingiem
Wiadomość
Autor
asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Podział adresu IP

#16

#16 Post autor: asp »

gangrena pisze: Kurka, no jakby nie liczyl, to wychodzi 510 hostow.
Ha ! mam racje ;) i nie mam ccie :P
gangrena pisze: W miedzyczasie zapisywania sie na kurs CCNA podam inny juz rzeczywisty przyklad niestosowania wzoru 2^n-2 na liczbe hostow, czyli dla linku point-to-point adres ip z maska /31. Np. podsiec 192.168.0.0/31 bedzie miala dwa uzyteczne adresy dla hostow, zamiast zero.
Bądźmy precyzyjni. To jest jedyna znana mi sytuacja w ktorej wzor 2^n-2 na liczbe hostow nie ma zastosowania - co jest zresztą jasne i logiczne samo z siebie.

Przynudzacie z czepianiem sie kursu ccna.Ja chodzilam na kurs ccna i nie sądze zeby mi to "zaszkodzilo". Teraz sama walcze o ccnp a moglabym miec negatywne zdanie o kursach ccnp - a nie mam, z pewnoscia mozna duzo nauczyc sie na takim kursie.

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: Podział adresu IP

#17

#17 Post autor: gangrena »

Ela pisze:Przynudzacie z czepianiem sie kursu ccna. Ja chodzilam na kurs ccna i nie sądze zeby mi to "zaszkodzilo". Teraz sama walcze o ccnp a moglabym miec negatywne zdanie o kursach ccnp - a nie mam, z pewnoscia mozna duzo nauczyc sie na takim kursie.
Niepotrzebnie tworzysz uogolnienia, ktorych nikt w tym watku nie wypowiadal. Jezeli nie wlasny lab lub kontakt ze sprzetem w pracy, to wlasnie kurs daje szanse na zetkniecie sie z rzeczywistym hardwarem. To jest duza zaleta. Nasza rozmowa natomiast zeszla na wzory, ktorych na sztywno stosowac nie mozna :)

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#18

#18 Post autor: ciku »

Coz...troche zamieszania sie narobilo z powodu jednego zdania.
Brawo dla Eli za dociekliwosc, aczkolwiek zgadzam sie w 100% z gangrena ze wzorow na sztywno stosowac nie mozna.

Chodzilo mi tylko o to, zeby kolega mial swiadomosc ze wzor 2^n-2 dla obliczenia liczby valid hostow nie jest ZAWSZE stosowany :!: (jak zawsze...sa wyjatki od reguly).
To podobnie jak z ip subnet-zero... nie wiem jak w obecnej wersji Curriculum ale, ta z ktorej ja sie uczylem na Akademii jasno mowila, ze zawsze obliczajac liczbe podsieci tez odejmujemy liczbe 2 (dla all-zeros i all-ones) - a jak wiadomo NIE ZAWSZE :wink:

Pozdrawiam :mrgreen:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#19

#19 Post autor: kktm »

dla rozgrzania tematu :)

na linkach p2p mozna by tez stosować adresy z maskami /32 i tez powinno dzialac :D :D (w ppp by default)

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#20

#20 Post autor: ciku »

Hahah.... kij w mrowisko :wink:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

wojtek283
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2007, 21:41

#21

#21 Post autor: wojtek283 »

:D

ODPOWIEDZ