storm control

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
doger31
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:23

storm control

#1

#1 Post autor: doger31 »

Witam,
Na Cat4500 mam ustawioną regułe storm-control broadcast level 2 I akcję shutdown. Zauważyłem, że czasami port jest wyłączany. Wireshark pokazuje mi bardzo dużą ilość pakietów multicast przed wyłączeniem portu. Czy to możliwe, że ruch multicast wyłącza port ktróry ma regułę na broadcast. Dodam, że nie mam opcji ustawienia parametru "sstorm-control" na pakiety multicast I unicast.

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: balam »

Switch jak nie rozumiem adresu multicast wysyla jako broadcast.

Nawet na wiki jest info TU
Somewhere back in time.

doger31
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:23

#3

#3 Post autor: doger31 »

Jasne,ale nie o to chodzi.
Nie pytam co zrobi switch który nie rozumie ramek multicastowych i jak je roześle bo potraktuje je jako unknown unicast.
Chodzi o to czy możliwe że polecenie "storm-control broadcast level" potraktuje ramki z docelowym adresem 0100.5e... jako ruch broadcast i bedzie go zliczał i suspendował zgodnie z regułą.

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: balam »

doger31 pisze:Jasne,ale nie o to chodzi.
Nie pytam co zrobi switch który nie rozumie ramek multicastowych i jak je roześle bo potraktuje je jako unknown unicast.
Chodzi o to czy możliwe że polecenie "storm-control broadcast level" potraktuje ramki z docelowym adresem 0100.5e... jako ruch broadcast i bedzie go zliczał i suspendował zgodnie z regułą.
Switch nie zna adresu mcast wiec wysyla jako broadcast wiec zliczy Ci i potraktuje tak jak masz skonfigurowane.
Somewhere back in time.

ODPOWIEDZ