VSS na interfejsie 1Gb/s ??

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

VSS na interfejsie 1Gb/s ??

#1

#1 Post autor: garfield »

Hej czy da sie odpalić VSS na 6509-E na interfejsach nie 10 Gb a 1Gb?
Nie doszły patchcordy a jakoś musze to odpalic :)
A jak przyjdą patchcordy i dodam interfejsy 10 Gb to czy mogę po prostu odłączyć te stare 1Gb i zostawić tylko te właściwe 10 Gb? Czy działa to tak jak etherchannel?

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#2

#2 Post autor: peper »

Z tego co pamiętam to nie da się, jedynie poty 10Gbit na supervisorze Sup720-10G-VSS lub na kartach WS-X6708-10G-3C i WS-X6708-10G-3CXL. Zresztą jak masz pudełka pod ręką to sam możesz sprawdzić. Stwórz etherchannel i na interfejsach Po wydaj polecenie

Kod: Zaznacz cały

switch virtual link 1
i zobacz czy system pozwoli.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#3

#3 Post autor: garfield »

Pudła jutro dopiero wkręcę, zastanawiam się ponieważ w opisach jest często że gigabit lub tengigabit ethernet można spinać przynajmniej mi się tak wydaje.

Jak się nie da to mam kolejne pytanie czy mogę jak dojadą patchcordy stworzyć vss'a na dwóch pracujących maszynach, oba konfigi będą oczywiście takie same?
Z tego co wiem to robi sie to poprzez konwersję w linii komend a więc tak jakby na żywo?
Zalezy mi żeby nie było przerwy w transmisji, odrazu mówię transmisja znikoma do kilku maszyn nieprodukcyjnych - ale musi być ciągła

Awatar użytkownika
posiu
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 08 kwie 2006, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

#4 Post autor: posiu »

Tylko na 10Gb...
Jak zrobisz konwersje to będzie reload...
"...co pan myśli, że jeśli nie podbijam karty w fabryce azbestu, o siódmej, albo drutu, albo nie napierdalam z datownikiem, listy na poczcie do szesnastej to nie jestem w pracy?! Kumasz pan to, czy masz pan za daleko do łba?! Ja tutaj właśnie pracuję!..."

horhe358
wannabe
wannabe
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:04
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

#5 Post autor: horhe358 »

The interfaces that can currently form the VSL are the 10 Gigabit Ethernet uplink interfaces on the Cisco Catalyst 6500 Series Supervisor Engine 720-10G VSS as well as those on the 8-port 10 Gigabit Ethernet line card (WS-X6708-10G-3C/XL).
http://www.cisco.com/en/US/prod/collate ... ee2ed.html

pozdr.,
Paweł

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#6

#6 Post autor: garfield »

Przekonałem się organoleptycznie faktycznie nie działa na miedzi 1 Gb :( ale na szczęście światełka przysłali i wszystko ładnie działa - wiem że pisaliście ale musiałem sprawdzic :)

Pozdrawiam

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#7

#7 Post autor: lbromirs »

garfield pisze:Przekonałem się organoleptycznie faktycznie nie działa na miedzi 1 Gb :( ale na szczęście światełka przysłali i wszystko ładnie działa - wiem że pisaliście ale musiałem sprawdzic :)
Nie działa, bo VSS trochę rozbudowuje ramkę a istniejące porty nie potrafią tego zrobić. W przyszłości będzie pewnie lepiej, choć jak już ktoś stawia VSSa, sens stosowania do tego produkcyjnie portów 1GE jakoś mi umyka :)

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#8

#8 Post autor: garfield »

lbromirs pisze:
garfield pisze:Przekonałem się organoleptycznie faktycznie nie działa na miedzi 1 Gb :( ale na szczęście światełka przysłali i wszystko ładnie działa - wiem że pisaliście ale musiałem sprawdzic :)
Nie działa, bo VSS trochę rozbudowuje ramkę a istniejące porty nie potrafią tego zrobić. W przyszłości będzie pewnie lepiej, choć jak już ktoś stawia VSSa, sens stosowania do tego produkcyjnie portów 1GE jakoś mi umyka :)
Mi też nie ale mi umknęły światełka które nie dotarły i jakoś musiałem to włączyć :(

kzal
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2007, 12:27

Ping czas odpowiedzi

#9

#9 Post autor: kzal »

Takie pytanko.
Czy nie zaobserwowałeś ze z hosta w warstwie access masz długi i czesto zmienny czas odpowiedzi do default-a (SVI na VSS-ie)?

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ping czas odpowiedzi

#10

#10 Post autor: garfield »

kzal pisze:Takie pytanko.
Czy nie zaobserwowałeś ze z hosta w warstwie access masz długi i czesto zmienny czas odpowiedzi do default-a (SVI na VSS-ie)?
Nie, jest tam podpiętych trochę potężnych maszyn i wszystko ładnie działa

ODPOWIEDZ