Cross stack etherchannel - gbic bug - zamienniki do GLC-T

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
heliox
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 15 sie 2013, 15:31

Cross stack etherchannel - gbic bug - zamienniki do GLC-T

#1

#1 Post autor: heliox »

Witam,

Mam stacka z 4 szt. 2960X
Z niego crosstack etherchannel 4xSFP
I pojawiły się problemy : dostaje error:
hulc_sfp_iic_intf_read_eeprom sfp _index 0 yeti_iic_read_retry fail

generalnie jest to znany bug - który pomimo zapewnien cisco o naprawie w najnowszej wersji IOS nada występuje. Bug opisany tutaj

Wychodzi na to że jedynym rozwiązaniem jest nie używanie gbiców typu GLC-T SFP
Czy ktoś moze wie jakim typem mógł bym je zastąpić ? Siec mam na OM4.

Pozdrawiam
Krzysiek

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cross stack etherchannel - gbic bug - zamienniki do GLC-

#2

#2 Post autor: lbromirs »

heliox pisze:Witam,

Mam stacka z 4 szt. 2960X
Z niego crosstack etherchannel 4xSFP
I pojawiły się problemy : dostaje error:
hulc_sfp_iic_intf_read_eeprom sfp _index 0 yeti_iic_read_retry fail

generalnie jest to znany bug - który pomimo zapewnien cisco o naprawie w najnowszej wersji IOS nada występuje. Bug opisany tutaj
Konkretnie jakiego softu używasz i konkretnie który bug z dwóch wskazanych uważasz za właściwy do Twojej sytuacji? Skontaktuj się proszę z TACiem bezpośrednio w tej sprawie. Otrzymasz konkretną rekomendację co do działającego poprawnie softu.
heliox pisze:Wychodzi na to że jedynym rozwiązaniem jest nie używanie gbiców typu GLC-T SFP. Czy ktoś moze wie jakim typem mógł bym je zastąpić ? Siec mam na OM4.
GLC-T to SFP miedziany. OM4 to typ wielomodowego światłowodu z oknem 50/125.

kkub
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2011, 21:39

#3

#3 Post autor: kkub »

Hej,
tez trafilismy na ten blad , zamiast etherchannela na GLC-T zrob na portach miedzianych , albo jak masz okablowanie na multimodzie to moze GLC-SX-MM tylko czy warto jak na portach miedzianych to dziala?

pozdrawiam

heliox
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 15 sie 2013, 15:31

#4

#4 Post autor: heliox »

Mam wszystko na swiatłowodach. Zły copy-paste poszedł z tym GLC-T :D

chodzi o błąd:
hulc_sfp_iic_intf_read_eeprom sfp _index 0 yeti_iic_read_retry fail

Używam 1000BASE-SX SFP 850nm zamienniki z 3c-link (3cp-485L1MD-SX).

Niestety (stety) nie mam miedzi między budynkami.

Aktualnie używam wersji 15.0(2)EX5 - najnowszej oficjalnej.
Spróbuje zrobić downgrade do 15.0(2)EX3 - może pomoże.
Dla zainteresowanych - wersja testowa c2960x-universalk9-mz.152-3.E.bin też sobie z tym nie radzi.

Dam znać czy downgrade pomógł.

Rilke
member
member
Posty: 15
Rejestracja: 04 lis 2014, 13:03

#5

#5 Post autor: Rilke »

miałem ten sam problem, upgrade (wtedy) do wersji15.0(2r)EX3 pomogło, od tamtego momentu działa dobrze (też 2960X)
Jarek Rowiński

heliox
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 15 sie 2013, 15:31

#6

#6 Post autor: heliox »

Rilke pisze:miałem ten sam problem, upgrade (wtedy) do wersji15.0(2r)EX3 pomogło, od tamtego momentu działa dobrze (też 2960X)
mam nadzieje bo kupilem 20 szt takich :D

golisz
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2015, 21:45

#7

#7 Post autor: golisz »

A dlaczego nie sprobujesz uzyc FlexStack Cabling i Module. Dziala duzo razy lepiej i switche beda redundant w 100 %. I jezeli chodzi o IOS to uzywal bym narazie tego. Dziala bezblednie i nie ma bugow. c2960x-universalk9-mz.150-2.EX4 . Jest juz nowszy IOS c2960x-universalk9-mz.150-2.EX5 ale narazie polecam 4. Robilem stacki z 8 2960x uzywajac flexstack cables i dziala zarabiscie. Bidirectional stack bandwidth 80 Gbps wiec daje duzo wieksze mozliwosci.

Awatar użytkownika
hnt
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2012, 23:01

#8

#8 Post autor: hnt »

golisz pisze:A dlaczego nie sprobujesz uzyc FlexStack Cabling i Module. Dziala duzo razy lepiej i switche beda redundant w 100 %. I jezeli chodzi o IOS to uzywal bym narazie tego. Dziala bezblednie i nie ma bugow. c2960x-universalk9-mz.150-2.EX4 . Jest juz nowszy IOS c2960x-universalk9-mz.150-2.EX5 ale narazie polecam 4. Robilem stacki z 8 2960x uzywajac flexstack cables i dziala zarabiscie. Bidirectional stack bandwidth 80 Gbps wiec daje duzo wieksze mozliwosci.
EX4 posiada bug, który objawia się tym, że po pewnym czasie pracy przełącznika moduły SFP przestają być rozpoznawane i linki na nich zapięte padają. Jeżeli ktoś używa interfejsów SFP to niech nawet przez chwile nie zastanawia się nad tą wersją. W moim przypadku podniesienie softu do EX5 rozwiązało problem. Wkładki Cisco.
A z postu kolegi heliox wynika, że używa tych portów do spięcia przełączników z czymś upstreamowym, a nie między sobą :)

piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

#9

#9 Post autor: piter1789 »

mam ten sam problem, zrobiłem update softu do c2960x-universalk9-mz.150-2a.EX5, z tego co wiem to ten soft błąd rozwiązuje. Aktualnie działa, zobaczymy czy faktycznie i jak długo ;)

z tego co się dowiedziałem od Cisco to problem występuje tylko przy port-channel, ale ten soft 150-2a ma to rozwiązać. Na ile prawda czy przy pojedynczym czy port-channel to nie wiem, bo nie sprawdziłem aż tak.


opis bug-a na stronach cisco:
https://supportforums.cisco.com/discuss ... fp-modules

"Looks like this is a bug if you are running 2960-x switches in combination with GLC-T SFP modules in the uplink interfaces. The resolution is to load 15.0(2a)EX5 https://tools.cisco.com/bugsearch/bug/C ... kviewredir

A workaround is to replace the GLC-T with fiber SFP modules.

Bug CSCur94280"

Awatar użytkownika
hnt
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2012, 23:01

#10

#10 Post autor: hnt »

piter1789 pisze: opis bug-a na stronach cisco:
https://supportforums.cisco.com/discuss ... fp-modules

"Looks like this is a bug if you are running 2960-x switches in combination with GLC-T SFP modules in the uplink interfaces. The resolution is to load 15.0(2a)EX5 https://tools.cisco.com/bugsearch/bug/C ... kviewredir

A workaround is to replace the GLC-T with fiber SFP modules.

Bug CSCur94280"
Sprawdziłem raz jeszcze dla pewności i zapiąłem GLC-SX-MMD na EX4. Też padają :-)

piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

#11

#11 Post autor: piter1789 »

To pozostaje Ci rozpiąć port-channel i zmodyfikować STP aby zbalansować ruch pomiędzy te dwa łącza.

Bo innej opcji nie ma chyba.

PS. u mnie po update dział od jakiś 3 tyg. ;)

Awatar użytkownika
hnt
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2012, 23:01

#12

#12 Post autor: hnt »

piter1789 pisze:To pozostaje Ci rozpiąć port-channel i zmodyfikować STP aby zbalansować ruch pomiędzy te dwa łącza.

Bo innej opcji nie ma chyba.

PS. u mnie po update dział od jakiś 3 tyg. ;)
Sprawdziłem dla testów. W produkcji wszystko podnosiłem do EX5 i nie mam żadnych problemów z tym softem póki co :)

BTW: Co Ci da rozpięcie etherchannelu, jak wkładki przestają działać? ;-)

piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

#13

#13 Post autor: piter1789 »

z tego co się dowiedziałem do firmy na C....:p to podobno problem jest przy konfiguracji etherchannell. Gdy nie ma etherchannel to działa to poprawnie. Nie wiem, bo nie przetestowałem. ;)

Awatar użytkownika
hnt
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2012, 23:01

#14

#14 Post autor: hnt »

piter1789 pisze:z tego co się dowiedziałem do firmy na C....:p to podobno problem jest przy konfiguracji etherchannell. Gdy nie ma etherchannel to działa to poprawnie. Nie wiem, bo nie przetestowałem. ;)
To ciekawe, bo u mnie padły bez skonfigurowanego EC.
Tak czy inaczej, keep away from EX4 :)

ODPOWIEDZ