Interface breakout + PortChannel

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
horac

#16

#16 Post autor: horac »

michal_basta pisze:
horac pisze:nie lepiej ci w ogole uzyc wkladek 10Gbps FET ? Wkladasz 4 wkladki w uplinki FEXa i po sprawie a i taniej niz QSFP
I do czego te FETy podlaczymy w 6004?
"rzeczywiście jest tam FEX N2K-C2232PP-10GE... "

Ja mowie o 2232PP a po za tym http://www.cisco.com/c/en/us/products/c ... 32277.html z 10Gb FET jest wspierany na N6k

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#17

#17 Post autor: michal_basta »

Czyli, ze niby QSFP -> 4 x FET-10G bedzie dzialac? Normalnie FET nie wstaje z czymkolwiek innym niz FET po drugiej stronie. Choc faktycznie tabela cos w tym stylu sugeruje.
FET-10G 10-GB line extender for FEX (with breakout cable)

roracz
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2010, 12:03

#18

#18 Post autor: roracz »

krisiasty pisze:jeszcze jedno: przejrzyj sobie ten dokument - jest tam kilka ciekawych scenariuszy opisanych.
Przeglądałem go, ciekawy, ale naszego scenariusza tam nie ma, bo jak sam zauważyłeś - na pierwszy rzut oka jest bez sensu ;)) a jednak :)

Mamy sytuację kiedy na Eth1/12 jest link 40G pomiędzy N6004 - N6004 na kablu QSFP. Z tego powodu porty Eth1/[10-11] też są w trybie 40G (obecnie nie używane). Brakuje nam wolnych portów 1/10G. Gdyby zrobić breakout na grupie Eth1/[10-12] to porty Eth1/[10-11] moglibyśmy wykorzystać, a na obecnym linku 40G zrobić Po 4x10G.
Tylko nie mam jak tego przelabować żeby sprawdzić czy taki kabel QSFP to przepuści. Jak dla mnie to kwestia już warstwy fizycznej, budowy wkładek, asiców etc... PortChannel był zawsze dla mnie osobnymi fizycznymi linkami, a tu się narobiło... jakieś breakouty, kable ośmiorniczki, kto to widział takie cuda.

@michal_basta, @horac - jeśli to QSFP -> 4 x FET-10G, to jest ta hydra-ośmiorniczka to tak, to działa bo obecnie tak mamy podłączenie N6004 - FEX N2K-C2232PP-10GE.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#19

#19 Post autor: konradrz »

roracz pisze:To teraz pytanie:
Chciałbym połączyć 2 takie PortChannele na 2 Nexusach. Czy zadziała to po połączeniu zwykłym kablem QSFP?
Zadziała i z breakoutem, i bez.
Żeby zaoszczędzić na kablach, użyj nowych laserów BiDi (40gbit używający normalnych dwóch włókien wielomodowych).

Edit: aha, i upewnij się, czy Twój crossbar (oficjalnie zwany switch fabric) jest skonfigurowany w trybie 40g. Bo inaczej ten śliczny kabel między Nexusami będzie Ci dawał 10gbit per flow.

ltr
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:57

Re:

#20

#20 Post autor: ltr »

Odgrzeje trochę temat, czy na takich portach skonfigurowanych jako breakout winno się dodatkowo jeszcze ustawiać jakiegoś LACPa (zakładając, że po drugiej stronie też będzie) w celu "lepszego" rozkładu ruchu? Jak rozumiem wynalazki typu stp lepiej wyłączać na takich portach?

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Re:

#21

#21 Post autor: konradrz »

ltr pisze:czy na takich portach skonfigurowanych jako breakout winno się dodatkowo jeszcze ustawiać jakiegoś LACPa (zakładając, że po drugiej stronie też będzie) w celu "lepszego" rozkładu ruchu?
Zakładam że wiesz, że LACP nie ma nic wspólnego z hashingiem (czyli rozkładem ruchu)?
ltr pisze:Jak rozumiem wynalazki typu stp lepiej wyłączać na takich portach?
Nie. Lepiej zostawić.

Lepiej weź powiedz, co Ty chcesz osiągnąć, bo to się na razie kupy nie trzyma.

ODPOWIEDZ