Etherchannel EHWIC

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
urukhai
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:55

Etherchannel EHWIC

#1

#1 Post autor: urukhai »

Cześć, mój pierwszy post. Mam router CISCO3925. W routerze moduł switchujacy "4 Port GE Non-POE EHWIC Switch". Moduł ten nie wspiera ani PAgP ani LACP. Cisco jednak twierdzi, ze wspiera EtherChannel dla zastosowań redundantnych (żródło poniżej). O co moze chodzić i jak to skonfigurować? Od razu odpowiem, że nie chodzi tutaj o "manual" EC, czyli "channel-group 1 mode on" ;)

http://www.cisco.com/c/en/us/products/c ... 60125.html

Q. Is Cisco EtherChannel supported?
A. Yes. Cisco EtherChannel is supported for link redundancy, and can only be set up manually. Negotiation protocols such as Link Aggregation Control Protocol (LACP) (IEEE 802.ad) and Port Aggregation Protocol (PAgP) are not supported.

horac

#2

#2 Post autor: horac »

jest jeszcze statyczny Etherchannel
wejdz na interfejsy ktore chcesz spiac i wpisz

Kod: Zaznacz cały

channel-group 1 mode on

urukhai
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:55

#3

#3 Post autor: urukhai »

Dzieki za odpowiedz, ale chyba jednak nie przeczytales mojego posta ;)

horac

#4

#4 Post autor: horac »

urukhai pisze:Dzieki za odpowiedz, ale chyba jednak nie przeczytales mojego posta ;)
To inaczej sie nie da. Chyba ze codzi o jakis bonding ale watpie zeby to bylo wspierane na tym pudle.

Sam sobie raczej odpowiedziales

A. Yes. Cisco EtherChannel is supported for link redundancy, and can only be set up manually

Manually znaczy MODE ON. Chyba ze cisco wprowadzilo jakas magie nowa ale przypuszczam ze watpie

urukhai
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:55

#5

#5 Post autor: urukhai »

Przyszlo mi do glowy, ze moze to zadziala jesli ustawie manuala z drugiej strony agregacji.

horac

#6

#6 Post autor: horac »

urukhai pisze:Przyszlo mi do glowy, ze moze to zadziala jesli ustawie manuala z drugiej strony agregacji.
No jak ty chciales zeby static gadal z LACP czy pagp to nie bardzo.

urukhai
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:55

#7

#7 Post autor: urukhai »

Nie chcialem, to Twoje slowa. Tak czy tak manual powinien byc z dwoch stron, a na EHWICu nie moge go ustawic.

horac

#8

#8 Post autor: horac »

urukhai pisze:Nie chcialem, to Twoje slowa. Tak czy tak manual powinien byc z dwoch stron, a na EHWICu nie moge go ustawic.
Po co w ogole ci ten etherchanell l2 na routerze ?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Etherchannel EHWIC

#9

#9 Post autor: lbromirs »

Moduł który cytujesz to 'EHWIC-1GE-SFP-CU', a Ty najprawdopodobniej masz do dyspozycji 'EHWIC-4ESG', prawda?

EHWIC-1GE to 'specjalny przypadek' i z tego co pamiętam, faktycznie EtherChannel wspierał (w uproszczeniu, mamy tutaj dwa porty działające naprzemiennie i EtherChannel z perspektywy IOSa jest obejściem przełączenia z zachowaniem logicznie jednego interfejsu - choć aktywny zawsze jest tylko port miedziany albo SFP, nigdy oba jednocześnie).

Konfiguracja EHWICa-4ESG nie wspomina o EtherChannelach w ogóle:
http://www.cisco.com/c/en/us/td/docs/ro ... ic_cfg.pdf

Żeby nie było - sprawdziłem właśnie na routerze z EWHIC-4ESG i innym z EHWIC-D-8ESG - nie, nie ma możliwości stworzenia EtherChannelu.

urukhai
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:55

#10

#10 Post autor: urukhai »

horac pisze:
urukhai pisze:Nie chcialem, to Twoje slowa. Tak czy tak manual powinien byc z dwoch stron, a na EHWICu nie moge go ustawic.
Po co w ogole ci ten etherchanell l2 na routerze ?
Od ISP dostaje dwa uplinki z dwoch zestackowanych switchow. Taki failover z ich strony, mozliwy po LACP.

horac

#11

#11 Post autor: horac »

urukhai pisze:
horac pisze:
urukhai pisze:Nie chcialem, to Twoje slowa. Tak czy tak manual powinien byc z dwoch stron, a na EHWICu nie moge go ustawic.
Po co w ogole ci ten etherchanell l2 na routerze ?
Od ISP dostaje dwa uplinki z dwoch zestackowanych switchow. Taki failover z ich strony, mozliwy po LACP.
To czemu nie podlaczasz sie switchem ? rozumiem ze brak ?

urukhai
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:55

#12

#12 Post autor: urukhai »

To tak naprawde nie jest ISP tylko DMZ, ktory trzymam na BladeCenter w serwerowni dostawcy na jego infrastrukturze sieciowej. Zamysl byl taki, zeby fizycznie wyizolowac DMZ z mojego LANu i wpiac do brzegowego routera. Zamiast wstawiania miedzy dostawce a router switcha chce uzyc tej karty.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#13

#13 Post autor: Kyniu »

EHWIC jest bardzo ale to bardzo specyficzną kartą i radzę najpierw dobrze ją poznać, poczytać o jej ograniczeniach, wpływie na obciążenie routera i tak dalej, ...

ODPOWIEDZ