BUG CSCuu69332

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

BUG CSCuu69332

#1

#1 Post autor: rysic »

Dostałem info, że na switchach, które używamy jest BUG CSCuu69332.
Jako szybki fix wskazano mi dot1x system-auth-control.
Nigdzie jednak w sieci nie jestem w stanie czegoś takiego potwierdzić. Niestety na poleceniach autentykacyjnych dot1x znam się bardzo słabo.
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy i w jaki sposób to jest workaround dla tego błędu w IOSie?
Wiem, że nowsza wersja IOSa rozwiązuje problem, ale migracja na szybko nie jest taka prosta...

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: BUG CSCuu69332

#2

#2 Post autor: lbromirs »

rysic pisze:Dostałem info, że na switchach, które używamy jest BUG CSCuu69332.
Jako szybki fix wskazano mi dot1x system-auth-control.
Nigdzie jednak w sieci nie jestem w stanie czegoś takiego potwierdzić. Niestety na poleceniach autentykacyjnych dot1x znam się bardzo słabo.
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy i w jaki sposób to jest workaround dla tego błędu w IOSie?
Wiem, że nowsza wersja IOSa rozwiązuje problem, ale migracja na szybko nie jest taka prosta...
Kto Ci potwierdził? Zakładam, że TAC. Dopytaj zatem inżyniera dokładnie jak to działa, dlaczego działa, ew. niech Cię odeśle do konkretnej dokumentacji. Ew. podaj na priva numer case'a Sebie, naciśnie guziki.

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

#3

#3 Post autor: rysic »

Sęk w tym, że info mam od działu sieciowego międzynarodowego i chciałbym zrozumieć w jaki sposób jest to rozwiązaniem. Ciężko cokolwiek od nich wydębić... :-(

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Jaki masz IOS - 15.3.2E?
A używasz an tych przełącznikach dot1x?

Zamiast workaround można zastosować aktualizację oprogramownia do wersji, gdzie bug jest wyeliminowany:
...
15.2(3)E2
15.2(4)E
15.2(4.0.75a)E
15.2(5.0.10)E
...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

#5

#5 Post autor: rysic »

Używamy c2960x-universalk9-mz.152-3.E1 i c2960s-universalk9-mz.150-1.SE3.
I tu są kolejne schody... Wiem, że nowszy IOS ma ten błąd poprawiony i nawet to zasugerowałem, ale międzynarodowe procedury są nie ubłagane i IOS można zmienić dopiero po miesiącach testów międzynarodowego działu sieciowego :lol:

Nie używamy dot1x na przełącznikach. I dlatego w zasadzie nie wiem co ta sama komenda nawet zrobi. One zaczną się autentykować po trunkach? Czy tam trzeba więcej konfiguracji? Co z urządzeniami nieCisco na trunkach?

Sorry, wiem że mało informacji, ale ciężko się z nimi trochę współpracuje ;-)

ODPOWIEDZ